SZOK w Bangladeszu! Kobieta urodziła dziecko z twarzą 80-latka! (ZDJĘCIA)

W dystrykcie Magura w Bangladeszu przyszło na świat dziecko z twarzą 80-latka. Lekarze zdiagnozowali u chłopca niezwykle rzadką chorobę zwaną progerią.

Co to za stan?

Progeria (zespół progerii Hutchinsona-Gilforda) – jest to rzadki, genetycznie uwarunkowany zespół, który charakteryzuje się przyspieszonym procesem starzenia. Naukowcy od lat bardzo interesują się progerią, ponieważ badania nad tą chorobą mogą ujawnić nam ważne informacje dotyczące normalnego procesu starzenia.

Czytaj też: 20-letnia kobieta urodziła dziecko Z DWIEMA GŁOWAMI! (MOCNE ZDJĘCIA)

dziecko
The Sun

Rodzice przyjęli to z dystansem

Zamiast typowego wyglądu noworodka, dziecko miało skurczone ciało, zmarszczki i grubą warstwę włosów na plecach. Jego twarz bardziej przypominała twarz 80-latka niż małego dziecka.

Mimo iż noworodek jest bardzo chory i nie będzie rozwijać się normalnie, jego rodzice są bardzo szczęśliwi, że przyszedł na świat.

Biswajit Patro, ojciec dziecka, wręcz nie posiadał się ze szczęścia po narodzinach swojego syna.

„Możemy tylko dziękować Bogu. Nie ma powodu do niezadowolenia z wyglądu mojego syna” – stwierdził.

Biswajit i jego żona Parul Patro powiedzieli, że przywykli już do tego, że wiele osób interesuje się niezwykłym wyglądem ich dziecka.

„W pełni akceptujemy go takim, jakim jest. Cieszymy się, że mamy w domu tego małego chłopca” – zapewniają.

Czytaj też: Wchodzisz NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ! Ta kobieta z Indii urodziła… (FOTO)

dziecko
The Sun

Czy da się to jakoś leczyć?

Progeria to bardzo ciężka choroba, której tempo starzenia się w czasie 1 roku to ok. 8-10 lat. Oznacza to, że wiek ciała 10-letniego dziecka z progerią to około 80-100 lat.

Niestety, póki co, nie istnieje żadna metoda leczenia przyczynowego progerii. Nie określono też ścisłych zaleceń w terapii pacjentów z tą chorobą. Ludzie z progerią umierają najczęściej z powodu chorób układu krążenia (udar mózgu, zawał mięśnia sercowego) lub w wyniku postępującej miażdżycy naczyń wieńcowych i mózgowych.

Czytaj też: Dziecko-słoniątko to PRZY TYM nic! Ta kobieta URODZIŁA…

dziecko
The Sun

Źródło: Drugsbanks.com, Wikipedia

Zdjęcia: Drugsbanks.com

Komentarze

Komentarze