Masz wielu gości na wigilijnym przyjęciu? Nie wiesz jak usadzić ich wszystkich przy stole? Koniecznie przeczytaj – JAK ZMIEŚCIĆ WSZYSTKICH WOKÓŁ STOŁU W TE ŚWIĘTE!

Podobnie jak nas, prawdopodobnie cieszy Cię organizowanie wieczerzy wigilijnej, lubisz przyjmować gości i sprawia Ci to radość… Zanim się nie zorientujesz się, że masz 16 gości pukających do drzwi, a Twój stół mieści tylko cztery … Oto proste rozwiązania, które pomogą przeciwstawić się malutkiemu stołowi i zorganizować mega Boże Narodzenie dla całej rodziny!

# Podwójna przestrzeń

Jeśli Twoja jadalnia jest wystarczająco duża, lub masz pokój przechodni, usadź dzieci i dorosłych przy osobnych stołach, aby rozwiązać problem przestrzeni kosmicznej. Pozwala to dzieciom spędzać czas ze sobą i uciec pracowitym dorosłym w nieskrępowanej rozmowie, ale wciąż czujesz, że jecie kolacje  razem.

#Mieszaj i łącz

Chwyć wszystkie składane krzesła, stołki kuchenne lub rozkładane fotele! Namieszaj wokół stołu i zapomnij o dopracowanym, eleganckim wyglądzie jadalni – świąteczna kolacja to jedzenie i ludzie, a nie wystrój.

#Jesteś ustawiona

Siedzenia w stylu ław to najnowsza moda w eleganckich londyńskich restauracjach, a skoro tam się to sprawdza, to czemu by nie u Ciebie w domu? Więc weź udział w przyjęciu towarzyskim i niech każdy zajmie miejsce na ławie ustawionej wokół stołu, nagle podstawowy 4-osobowy stół ma 8 miejsc dookoła, hojnieJ

#Baw się dobrze

Jeśli nie masz miejsca, by obsłużyć tuzin osób trzydaniowym posiłkiem, zaserwuj im jeden talerz  z mini porcją wszystkich dań, a  potem wyjdźcie z za stołu na wigilijny, towarzyski wieczór – przy grach, mandarynkach i cieście. O miłe zakończenie może zadbać czerwone wino.

#Połącz siły

Stwórz „stół” o tej samej wysokości co główny stół w jadalni. Może to być dziecięce biurko, komoda, stół kuchenny – przykryte olbrzymim obrusem, aby uwolnić zebranych od widoku mebla „nie z tej parafii”.  Voila, twój 6-osobowy stół się podwoił się i stał się odpowiedni na duże przyjęcie.

#Trzymaj się nisko

Włącz obcą kulturę w swoje wyraźnie polskie święta Bożego Narodzenia, i pozwól aby goście usiedli przy niskim stoliku do kawy. Jest to częsta moda w Azji i Afryce Północnej, dzięki temu duże grupy mogą swobodnie rozmawiać i nieformalnie dzielić się jedzeniem.

DB

Źródło: idealhome.co.uk

Foto: pinterest.com

Komentarze

Komentarze