„Wojtek z Zanzibaru” poszukiwany. Na polskie gwiazdy padł blady strach!

„Wojtek z Zanzibaru” czyli Wojciech Żabiński rozpoznawalny stał się dzięki polskim gwiazdom i celebrytom.

Prowadzący na Zanzibarze sieć obiektów pod nazwą Pili Pili, od 2020 roku w swoich hotelach gościł plejadę polskich sław. Gwiazdy i celebryci chętnie dzielili się w sieci zdjęciami i relacjami z pobytu u Wojtka na Zanzibarze. Teraz jednak ich gospodarz jest poszukiwany.

 

https://www.facebook.com/ZanzibarLifeStyle/

 

Jak informuje Gazeta Wyborcza, Wojciech Żabiński jest poszukiwany międzynarodowym listem gończym. Sprawa dotyczy wcześniejszej działalności, jeszcze przed przeprowadzką na Zanzibar:

 

Wojciech Żabiński we wrześniu 2019 r. został skazany przez Sąd Okręgowy w Gdańsku m.in. za oszustwo na karę łączną dwóch lat i dwóch miesięcy bezwzględnego więzienia, a także grzywnę w wysokości 200 stawek dziennych po 100 złotych. Wyrok dotyczył kilku przestępstw, których, zdaniem sądu, Żabiński miał się dopuścić.

 

„Wojtek z Zanzibaru” miał czas do 23 maja 2022 r. by stawić się do odbycia kary. Ponieważ się jednak nie stawił, to został wysłany list gończy. Później – według informacji Wyborczej – wystawiono międzynarodowy list gończy.

 

Na polskie gwiazdy padł blady strach. Po pierwsze, żadna z nich nie chciałaby być łączona z nazwiskiem aferzysty. Ale to nie wszystko. Kilka dni temu Krzysztof Rutkowski mówiąc o Iwonie Pavlović stwierdził, że jeśli płaciła za swój pobyt na Zanzibarze, to nie ma się czego bać. Później jednak w rozmowie z Super Expressem rzucił tajemniczo:

 

Oby nie było tak, że zza stołu jurorskiego zostanie wywleczona przez funkcjonariuszy policji na wniosek tanzańskiego Interpolu w celu przeprowadzenia czynności procesowych na terenie Tanzanii przy jej udziale. [więcej tutaj]

 

Zapewne podobna sytuacja jest z innymi sławami z Polski. Jeśli byli zwykłymi gośćmi, to zapewne nikt się nimi nie interesował. Jeśli jednak przebywali tam w ramach barteru czy też płatnej współpracy, to być może mogą być pośrednio powiązani ze sprawą „Wojtka z Zanzibaru”.

 

A które gwiazdy gościły u Wojciecha Żabińskiego?

Byli to między innymi: Beata Kozidrak,  Joanna Racewicz, Anna Głogowska, Barbara Kurdej-Szatan, Anna Dereszowska, Anna Głogowska, Tomasz Ciachorowski czy Natalia Kukulska.

 

 

Komentarze

Komentarze