Współpracownik papieża Fraciszka ma koronawirusa! Niestety…

Współpracownik papieża Fraciszka ma koronawirusa! Niestety, wszystko wskazuje na to, że papież miał w ostatnim czasie bliski kontakt z zarażonym mężczyzną…

Koronawirus w Domu Świętej Marty

W Domu Świętej Marty, gdzie jak wiadomo mieszka na codzień papież Franciszek, stwierdzono obecność koronawirusa.  Chorobę wykryto u bliskiego współpracownika papieża z Sekretariatu Stanu. Czy to oznacza, że papież również może być nosicielem COVID-19?

Kim jest zarażony?

Zarażony mężczyzna często współpracuje z papieżem, ale nie podano dokładnej informacji, kim jest. Wiadomo jedynie, że natychmiast został przewieziony do szpitala.

Czytaj też: ZŁE wieści na temat koronawirusa! Powróci z JESZCZE większą siłą już w…

papieża
Unsplash

Jak się czuje?

Jak donosi włoski dziennik „Il Messaggero”, stan zdrowia mężczyzny jest stabilny. Niestety, często przebywał on w bliskim otoczeniu papieża, więc podjęto błyskawiczną decyzję o uruchomieniu odpowiednich procedur.

Jak uchronić papieża?

Papież każdego dnia spotyka się z różnymi gośćmi. Wszystko oczywiście odbywa się pod specjalnym nadzorem – myją oni ręce i zachowują bezpieczną odległość od papieża. Dlaczego papież nie chce przenieść się w jakieś bardziej bezpieczne miejsce, na przykład do apartamentu papieskiego? Tego nie wiemy, ale Franciszek podobno bardzo się temu sprzeciwia.

Miał kontakt z zarażonym biskupem

Niestety, papież miał ostatnio kontakt z jeszcze jednym chorym – biskupem Emmanuelem Delmasem, który przebywa obecnie w całkowitej izolacji.

Mamy nadzieję, że papież Franciszek nie zaraził się koronawirusem. W jego wieku mogłoby to mieć naprawdę fatalne konsekwencje…

Czytaj też: Epidemia koronawirusa w Polsce! Czy program 500 plus zostanie WYCOFANY?

papieża
Unsplash

Źródło: O2

Zdjęcia: Unsplash

Komentarze

Komentarze