ZŁE wieści na temat koronawirusa! Powróci z JESZCZE większą siłą już w…

Kiedy w końcu zakończy się pandemia koronawirusa? Czy wirus ten jeszcze do nas wróci? Czego możemy się spodziewać w najbliższym czasie? Niestety, eksperci nie mają dla nas dobrych wieści…

Kiedy to się skończy?

„Kiedy to się wreszcie skończy?”. To pytanie zadaje sobie teraz zdecydowana większość z nas. Z powodu pandemii koronawirusa nie tylko żyjemy zamknięci w czterech ścianach – nie możemy normalnie pracować, spotykać się z przyjaciółmi ani korzystać z wielu usług, ale też coraz bardziej zaczynamy martwić się o swoje zdrowie i o to czy zachorujemy.

Czytaj też: Epidemia koronawirusa w Polsce! Czy program 500 plus zostanie WYCOFANY?

koronawirusa
Pexels

Prognozy są… złe

Mimo iż eksperci przewidują, że epidemia koronawirusa zacznie przygasać już w maju, kiedy zrobi się cieplej, wirus ten powróci do nas ze zdwojoną siłą już na jesień. Oznacza to, że walka z COVID-19 zakończy się mniej więcej w pierwszym kwartale 2021 roku.

„Takie epidemie bardzo często kończą się w maju, ale niestety, już jesienią powracają. Dlaczego tak się dzieje? Dlatego, że temperatura powietrza jest bardzo istotnym czynnikiem jeśli chodzi o rozprzestrzenianie się koronawirusa” – mówi amerykański mikrobiolog Charles P. Gerba.

Przerażające statystyki

Na świecie stwierdzono już blisko 400 tys. przypadków zarażenia koronawirusem. Odnotowano ponad 17 tys. zgonów i ponad 100 tys. przypadków wyzdrowienia.

Niestety, póki rośnie liczba osób zarażonych, nasze ryzyko zarażenia również wzrasta…

Czytaj też: Jak zwiększyć odporność podczas epidemii koronawirusa?

koronawirusa
IG

Źródło: O2

Zdjęcia: Pixabay, Instagram, Pexels

 

Komentarze

Komentarze