Dziecko i Figura

DZIECKO

Wyniki badań są ZATRWAŻAJĄCE! Około 22% dzieci w Polsce BORYKA SIĘ Z TYM PROBLEMEM…

nadmierna masa ciała, nadwaga, otyłość u dzieci

Ponad 20% dzieci w naszym kraju boryka się z problemem nadmiernej masy ciała. Wiele wskazuje na to, że winę ponoszą przede wszystkim ich rodzice, którzy nie dają pociechom odpowiedniego przykładu. Bez względu na wiek, nasza dieta powinna być bogata w wartościowe witaminy i minerały.

„Około 22% polskich dzieci ma nadmierną masę ciała. Oczywiście, może to wynikać z niedoboru ruchu, ale myślę, że dieta ma tutaj kluczowe znaczenie(…)Myślę, że szkoła spełnia dobrze swoją funkcję. Przekazywanie tej wiedzy, że my mamy jeść warzywa i owoce jako produkty korzystne dla zdrowia. Natomiast dalej po nie nie sięgają. Należałoby się zatem zastanowić dlaczego tak jest. Myślę, że problem wynika z tego, że dzieci nie widzą tej praktyki. My jako dorośli przekazujemy dzieciom, że mają jeść warzywa i owoce, bo są zdrowe, natomiast nie pokazujemy im w jakiej formie i jak często, ponieważ sami tego nie robimy”- mówi Urszula Somow, dietetyczka z Fundacji Szkoła na Widelcu.

Jeżeli chcemy, aby nasze dziecko było zdrowe, sami musimy stać się przykładem. Nie pomijajmy więc śniadań! Niezdrowe przekąski zamieńmy na owoce, orzechy czy bakalie. Pamiętajmy również o spożywaniu dużej ilości warzyw i piciu przynajmniej 1,5 litra wody dziennie.

Zobacz też: Jest dorosła, ale WYGLĄDA JAK DZIECKO. Cierpi na rzadką chorobę

Źródło: infoWire.p

Źródło zdjęcia: pexels.com

  
Wyżej