Z ostatniej chwili! Premier PODAŁ DATĘ zniesienia nakazu noszenia MASECZKI!

Od soboty 30 maja nie będziemy już musieli nosić maseczek na świeżym powietrzu – ogłosił na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. O maseczce będziemy jednak musieli pamiętać w kościołach, sklepach i komunikacji miejskiej.

Upragnione zmiany

Na tę zmianę czekało wielu Polaków. Już od najbliższej soboty 30 maja nie będziemy już musieli nosić maseczek na świeżym powietrzu, ale będziemy musieli pamiętać o zachowaniu odstępu 2 metrów od innych. Maseczki będą obowiązkowe w kościołach, sklepach i komunikacji miejskiej.

Od najbliższej soboty noszenie maseczek nie będzie obowiązkowe. Zasada ta dotyczy przestrzeni otwartych i zamkniętych, o ile zachowany będzie społeczny dystans. W miejscach typu kino, teatry — maseczki nadal będą obowiązywać” – powiedział Mateusz Morawiecki.

Czytaj też: Naukowcy: Koronawirus rozprzestrzenił się WCZEŚNIEJ niż przypuszczano! ZNAMY DATĘ!

Imprezy na świeżym powietrzu i wesela

Od soboty 30 maja wchodzą też nowe rozporządzenia co do zgromadzeń do 150 osób. Ich organizacja będzie możliwa w przestrzeniach otwartych, a uczestnicy będą musieli zasłaniać usta i nos lub zachować 2-metrowy dystans społeczny.

Co z weselami?

Tu także mamy dobre wieści.

„Rząd umożliwia również organizację wesel i uroczystości rodzinnych, w których bierze udział do 150 osób. Weselnicy nie muszą nosić maseczek” – donosi radio ZET.

Czytaj też: Amerykańscy naukowcy ALARMUJĄ! Koronawirus przenosi się głównie PODCZAS…

Źródło: Radio ZET

Zdjęcia: Pixabay

Komentarze

Komentarze