Zacznij jeść codziennie KIWI! Nie uwierzysz, co się stanie później!

Kiwi to owoc niewielkich rozmiarów, a jednocześnie bardzo zdrowy! W jego składzie znajdziemy witaminy A, C, E, K, B1, B2, B3, B6, B9, a także kwas foliowy, wapń, magnez, żelazo, fosfor i potas. Jedzenie kiwi pozytywnie wpływa na ogólny stan naszego zdrowia. Dlaczego warto je jeść?

Twój wzrok poprawi się

W kiwi znajdziemy spore ilości luteiny i zeaksantyny- organicznych związków, które istotnie wpływają na stan naszego wzroku. Zapobiegają zaćmie, zwyrodnieniu plamki żółtej.

Zapobiegniesz nowotworom

W składzie kiwi znajdziemy przeciwutleniacze, które chronią nasz organizm przed rozwijającymi się nowotworami oraz uszkodzeniem DNA komórek.

Unikniesz zakrzepów

Naukowcy z Uniwersytetu w Oslo przeprowadzili kilka lat temu badanie, które udowodniło, że jedzenie 2-3 kiwi dziennie przez miesiąc zmniejszyło o 18 procent u osób badanych skłonność do tworzenia się skrzepów. Osoby, które wzięły udział w badaniu miały również o 15 procent niższe stężenie trójglicerydów we krwi.

Zapobiegniesz osteoporozie

W składzie kiwi znajdziemy ogromne ilości wapnia (około 34 mg na 100 g). Jeśli włączysz kiwi do swojej diety, po niedługim czasie zauważysz poprawę kondycji stawów i kości.

Zobacz też: Chcesz nawodnić organizm i UNIKNĄĆ RAKA? Jedz te OWOCE I WARZYWA każdego dnia!

Źródło: Youtube

Źródło zdjęcia: pixabay.com

Komentarze

Komentarze