Zaczynasz budowę domu? Oto LUKSUS, jaki powinieneś sobie w nim zapewnić!

Sauna fińska w naszym domu może stać się wspaniałym miejscem relaksu. Wbrew pozorom nie kosztuje ona majątku, a sam montaż może zająć kilka godzin.

Dobroczynne właściwości sauny znane są od bardzo dawna. Wzmacnia ona odporność, poprawia krążenie, oczyszcza organizm, pomaga leczyć choroby skóry, reumatyzm oraz schorzenia górnych dróg oddechowych. Ten luksus koi nerwy, a tym samym podnosi jakość snu i wprowadza w dobry nastrój.

 

O saunie powinniśmy pomyśleć na etapie projektowania domu. Można też zdecydować się na montaż kabiny w osobnym budynku – domku stojącym w ogrodzie. Najlepiej jest, aby sauna znajdowała się w pobliżu łazienki z prysznicem. W domu można wybudować saunę suchą, mokrą lub parowo-ziołową.

Zależność między temperaturą, a wilgotnością powietrza w pomieszczeniu powinna mieścić się w granicach 70 stopni Celsjusza i 40proc.wilgotności.

 

ZOBACZ TEŻ:Planujesz PO RAZ PIERWSZY pójść z niemowlakiem na basen? LEPIEJ UPEWNIJ SIĘ, że…

 

Podstawowe wymogi  kabiny:

minimalna wysokość pomieszczenia – 2 m, zasilanie prądem trójfazowym, piec umieszczony na ścianie wejściowej do kabiny, drzwi otwierane na zewnątrz, podłoga-najlepiej terakota, wentylacja.

 

Szacuje się, że wybudowanie własnej sauny fińskiej w domu to koszt około 7tysiecy złotych. Jest to oczywiście uzależnione od wielkości i wyposażenia.

 

Żródło:urzadzamy.pl/ pixaby

Komentarze

Komentarze