Zaproszenia ślubne w stylu boho – jak stworzyć klimatyczne i romantyczne zaproszenia?

Styl boho kojarzy się z romantyzmem i subtelnością. Nic więc dziwnego, że często jest wybierany jako główny motyw wesela. Do tego świetnie łączy się z akcentami naturalnymi w postaci roślin, drewna czy wikliny. Jeśli chcesz rozpocząć planowanie dekoracji od oryginalnych zaproszeń ślubnych zobacz, na jakie detale warto zwrócić uwagę.

Kolorystyka i motywy zaproszeń ślubnych w stylu boho

Zaproszenia ślubne w stylu boho powinny być spójne z całym klimatem wesela. Najlepiej od razu zaplanować kolorystykę i nawiązać odcieniami np. do bukietu, dekoracji na stołach, świec, szarf na krzesłach czy ścianki za stołem prezydialnym. 

Najpopularniejszymi kolorami w stylu boho są głęboka zieleń, często łączona ze złotem, granat oraz pudrowy róż. Możesz też postawić na kolory ziemi, np. beżowy, szarozielony, brązowy, morelowy czy jasnożółty. Takie elementy świetnie wyglądają w brązowych kopertach, które przypominają wyglądem czystą tekturę. Warto też wybrać minimalistyczne, delikatne ozdoby, np. jutowe cienkie sznurki albo wstążki w naturalnym zielonym odcieniu.

 

fot. artma-zaproszenia.pl

 

Najbardziej rozpoznawalnymi motywami na zaproszeniach ślubnych w stylu boho są oczywiście kwiaty, tropikalne liście, gałęzie, eukaliptusy, monstery i inne rozmaite rośliny, ale nie tylko. Ostatnio w trendach są także grafiki przedstawiające kobietę i mężczyznę, które wyglądają jak rysowane ołówkiem, za pomocą jednego pociągnięcia.

 

Styl ma znaczenie. Świetne, eleganckie zaproszenia ślubne oferuje ArtMA

 

Sam styl boho kojarzy się z naturą i romantyzmem, ale można go nieco przełamać pewnymi charakterystycznymi elementami. Pary młode często decydują się na artystyczne grafiki, motywy folklorystyczne czy etniczne. To oryginalne zaproszenia ślubne, które na pewno utkwią w pamięci Twoim bliskich. 

Inni z kolei idą w stronę wzorów nawiązujących do tropików, stąd też liść palmy nie będzie nikogo dziwił. Jeśli nie wiesz, który motyw i jaka kolorystyka będzie odpowiednia, możesz poprosić firmę drukującą o próbki zaproszeń ślubnych. 

 

Personalizowane zaproszenia ślubne w stylu boho

Dlaczego warto wybrać ładne zaproszenia ślubne, wydrukowane dla każdego gościa osobno? Na pewno taka opcja jest bardziej estetyczna niż samodzielne wypisywanie kartek. Ktoś bliski Twojemu sercu może poczuć się wyjątkowo, że to właśnie z myślą o nim (lub o niej) powstała piękna papeteria, spójna wizualnie i kolorystycznie. 

Pamiętaj, że zaproszenie to pierwszy element, z którym bliscy mają styczność przed tym wyjątkowym dniem. Postaw na niepowtarzalny klimat boho, z którym będą też związane inne dekoracje na Twoim ślubie i weselu. Szczególną uwagę zwróć na dbałość o detale. To właśnie one są tą przysłowiową wisienką na torcie.  

 

O czym jeszcze warto pamiętać wybierając ładne zaproszenia ślubne?

Zamawiając personalizowane zaproszenia z profesjonalnej drukarni, możesz liczyć na indywidualne podejście oraz dopasowanie innych elementów nadruku. Dzięki temu będziesz pewien, że w podobnym klimacie zamówisz numery stolików, winietki czy etykietki na alkohol. Nawiązując do natury, możesz zdecydować się na zaproszenia drukowane na ekologicznym papierze albo pakowane do kopert z recyklingu. 

 

fot. artma-zaproszenia.pl

 

Zaproszenia ślubne w stylu eko

Kiedy już wybierzesz odpowiedni wzór, przygotuj sobie wszystkie najważniejsze informacje, niezbędne do wydrukowania zaproszeń. Chodzi tu o miejsce uroczystości, dokładną datę wraz z godziną, numery telefonów do pary młodej, preferowaną formę prezentów i co najważniejsze – dobrze odmienione imiona i nazwiska gości. Opcjonalnie przyda się też wiersz lub cytat, który można wydrukować na zaproszeniu. Warto posegregować przekazywane informacje i wybrać wariant np. ze specjalną dodatkową wkładką. 

 


ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Komentarze

Komentarze