Zaskakująca DECYZJA? Julia Wieniawa, Mateusz Damięcki i Anita Sokołowska zdecydowali się na UDZIAŁ w…

Znani aktorzy, aktorki a także prezenterzy zdecydowali się na udział w nietypowej akcji.

Co prawda na co dzień ich praca zawodowa nie wiąże się ze sprawami kraju, teraz jednak zdecydowali, by zaangażować się w taki projekt. Mogliśmy to zaobserwować w ostatnich dniach na instagramie. To tam znane osoby publikowały swoje zdjęcia z w czerwonej ramce i z oznaczeniem akcji.

Młodsi i starsi

Uwagę zwróciła najpierw Julia Wieniawa jako najmłodsza z tego grona i – wydawać by się mogło – najmniej zainteresowana tematem. Potem pojawiły się zdjęcia Mateusza Damięckiego, Anity Sokołowskiej. Huberta Urbańskiego, Zofii Zborowskiej i wielu innych.

Na fotografiach napisano: „Zabierz głos! Bo go stracisz”

Oraz opisano je hasztagiem będącym oznaczeniem samej akcji tj. #zabierzglos. Sama inicjatywa dotyczy wzięcia udziału w wyborach 13 października.

 

Julia apeluje

Wieniawa napisała:

 

„Hej. Teraz bez żartów. Czy zdajecie sobie sprawę jaką macie moc? Otóż za kilka dni będziecie mogli się o tym dobrze przekonać. 13.10 (niedziela) odbywają się wybory. Wasz głos będzie miał realny wpływ na rzeczywistość w jakiej żyjemy.
Bardzo zachęcam Was, aby z tego głosu skorzystać, bo inaczej go stracicie.”

 

instagram.com/juliawieniawa/

Czytaj także: Julia WIENIAWA pobiła Małgorzatę KOŻUCHOWSKĄ! Zobacz ZDJĘCIA!

 

 

Polityczna czy apolityczna?

Po tym wpisie można by więc sądzić, że młoda aktorka angażuje się w politykę. Jednak nie jest tak tak do końca. Bo nie chodzi o konkretną opcję polityczną, a o samo podjęcie decyzji i zagłosowanie:

 

„Nie wiem jakie macie poglądy, możemy się w pewnych kwestiach różnić, ale wierzę, że w jednej sprawie jesteśmy zgodni – że chcemy żyć w kraju, który daje nam wolność.
Idźcie i zagłosujcie mądrze na ludzi, z którymi się utożsamiacie. Ja pójdę na wybory. A Wy?”

 

Głosuję ponieważ…

Z kolei Mateusz Damięcki podkreśla, że nasza decyzja ma znaczenie dla przyszłych pokoleń:

 

„Idź na wybory. Zrób to dla swojego syna. To ważniejsze niż Ci się wydaje.”

 

instagram.com/mateuszdamiecki/

 

Anita Sokołowska, która także wzięła udział w akcji, pisze o świadomości tego, że nasz głos ma znaczenie:

 

„Chce mieć realny wpływ na nasz kraj i zrobię to dla siebie. Każdy z nas ma wartości, które są dla niego ważne i dla tych wartości po prostu musimy pójść na wybory. Bez względu na przekonania, poglądy polityczne, bez względu na to po której stronie politycznej jestes IDŹ NA WYBORY – Nasz głos ma siłę ! Aktywność społeczna to nasz przywilej, nie zapominajmy o tym. Zabierz głos bo go stracisz. „

 

instagram.com/anita_sokolowskaa/

 

Zaskakująca decyzja?

Wybory nieodłącznie kojarzą nam się z polityką. Dlatego decyzja o udziale gwiazd w akcji promującej wybory może wydawać się zaskakująca. Jak jednak widać, aktorzy wcale nie mówią, by głosować na konkretną partię. Zachęcają raczej do tego, by wziąć odpowiedzialność i skorzystać z możliwości głosowania.

W takim ujęciu, zaangażowanie znanych osób jest bardzo cenne. Można mieć nadzieję, że ich poparcie zachęci większą liczbę Polaków do pójścia do urn.

 

fot. instagram

Komentarze

Komentarze