Zbadano wpływ smartfonów na ludzką pamięć! NIEPOKOJĄCE wieści!

Naukowcy od dawna badają wpływ smartfonów na ludzką pamięć i jak pokazują ostatnie badania, nie mają oni niestety dla nas dobrych wieści…

Problemy z zapamiętywaniem informacji

Rosnące narażenie na urządzenia mobilne negatywnie wpływa na pamięć figuralną nastolatków – ujawniło niedawne badanie przeprowadzone przez naukowców ze Swiss Tropical and Public Health Institute. Pamięć figuralna, która pomaga nam zrozumieć obrazy, wzory i kształty, znajduje się w prawej półkuli mózgu.

Zdaniem ekspertów, przy zbyt częstym korzystaniu z telefonów komórkowych, zaczynamy gorzej zapamiętywać fakty i krótkoterminowe informacje.

„Stwierdziliśmy, że kiedy jesteśmy pewni swobodnego dostępu do informacji, zapamiętujemy fakty znacznie gorzej niż w sytuacjach, w których dostęp jest ograniczony” – twierdzą badacze.

Czytaj też: Jakie są zalety wyłączenia geolokalizacji na smartfonie?

Czy telefony komórkowe wpływają na pracę mózgu?

Badanie przeprowadzone przez National Institutes of Health w USA sugeruje, że telefony komórkowe mogą mieć wpływ na mózg. Po 50 minutach rozmowy telefonicznej zgłosili wyższe zużycie cukru w ​​mózgu, oznakę zwiększonej aktywności.

Badania pokazują również, że promieniowanie pochodzące z telefonów komórkowych może wpływać na wydajność pamięci u nastolatków. Pola elektromagnetyczne o częstotliwości radiowej mogą mieć niekorzystny wpływ na rozwój pamięci w określonych obszarach mózgu narażonych na korzystanie z telefonów komórkowych – sugeruje niedawne badanie z udziałem prawie 700 nastolatków w Szwajcarii.

Zalecają wykonywanie ćwiczeń

Specjaliści zalecają wykonywanie pewnych ćwiczeń poprawiających pamięć, takich jak liczenie werbalne, liczenie w odwrotnej kolejności oraz zadania z liczbami i słowami.

Źródło: Healthline

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze

Komentarze