Zegarek to przeżytek? Sprawdź, dlaczego warto nosić zegarek i jaki wybrać?

Jeszcze kilka lat temu wydawało się, że zegarki zostaną wyparte przez telefony komórkowe. Każdy wtedy mógł powiedzieć, że „zegarek” ma w telefonie.

Teraz jednak wiele osób wraca do tradycyjnych czasomierzy. Dlaczego więc warto nosić zegarek i jaki wybrać?

 

w stylu vintage – https://www.zegarek.net/

 

Jest dyskretny

W wielu sytuacjach, wyciąganie telefonu uznawane jest za nietakt. Na przykład w kościele nie wypada „bawić się” telefonem, nawet jeśli ma to być tylko sprawdzenie godziny. Podobnie w kinie czy teatrze – gdy za pomocą telefonu chcemy sprawdzić która jest godzina – mimowolnie świecimy swoim aparatem, co może przeszkadzać innym.

W takich sytuacjach, zegarek jest znacznie bardziej dyskretny. Szybkie zerknięcie na rękę i już, wiemy, która jest godzina.

 

Pomaga oszczędzać czas

Być może to stwierdzenie brzmi nieco dziwnie, ale tak właśnie jest. Ileż to razy bierzemy do ręki telefon, chcąc sprawdzić tylko godzinę, a coś innego przyciąga naszą uwagę? Aplikacje, powiadomienia, pogoda to wszystko są rozpraszacze, które sprawiają, że w końcu zapominamy, co chcieliśmy sprawdzić. Tymczasem jeśli mamy na przykład zegarek damski casio patrzymy, która jest godzina, po czym możemy przejść do naszych dalszych zadań.

 

Pomocny podczas odpoczynku

Coraz więcej z nas czuje zmęczenie z powodu tak zwanego „przebodźcowania”. Szczególnie chodzi tutaj o media i elektronikę. Z tego powodu wiele osób robi sobie „dzień bez telefonu” czy „dzień bez Internetu”. Inni wyjeżdżają na łono natury by się zrelaksować. Jednak w tych wszystkich sytuacjach i tak chcemy wiedzieć, która jest godzina. Jeśli sięgniemy po telefon to na 99% „przepadniemy”! Dlatego, jeśli szukamy wyciszenia, wyłączamy telefon, a zabieramy za to zegarek.

 

Nadaje nam szyku

Zarówno dla kobiet jak i mężczyzn obecnie zegarek jest elementem stylizacji, traktowany jest także jako element biżuterii. O naszym stylu świadczy dobór odpowiedniego zegarka – czy to eleganckiego, czy to sportowego. Możemy też założyć zegarek casio retro, chcąc pokazać nasz sentyment do lat 80′ czy 90′.  Z kolei zegarek casio damski złoty świadczyć będzie o naszej elegancji i założymy go na spotkanie biznesowe lub do teatru.

 

Jest funkcjonalny

Nowoczesne zegarki nie tylko podają czas, ale mają też wiele innych funkcji. Mierzą kroki, mają aplikacje do uprawiania różnych sportów. Posiadają wbudowane kalendarze czy budziki.

Wiele modeli zegarków jest wodoodpornych i można w nich nawet nurkować. Co prawda także niektóre marki telefonów zapewniają, że ich telefony są wodoodporne – jednak wiele osób „przejechało” się na tych zapewnieniach. Po kontakcie telefonu z wodą – sprzęt nadawał się do serwisu!

 

na sportowo – https://www.zegarek.net/

 

Określają nasz status społeczny

Współcześnie niemal każdy z nas ma telefon komórkowy. Z kolei zegarki po chwilowym regresie popularności, powracają jako symbol statusu społecznego.

Warto zauważyć, że obecnie to właśnie osoby o wyższym statusie społecznym noszą tradycyjne czasomierze. Tymczasem, na przykład zegarki casio damskie wcale nie kosztują majątku! Najdroższe modele to wydatek rzędu 700-900 zł. jednak najtańsze kupimy już za niewiele ponad sto złotych. Jednak mając taki zegarek znacznie poprawiamy swój wizerunek.

 

Wartość sentymentalna

Dla osób w wieku 30+ czy 40+ zegarek kojarzy się z prezentem komunijnym czy urodzinowym. W czasach ich dzieciństwa to właśnie rowery czy zegarki były wymarzonymi prezentami. Jeśli ktoś ma ochotę wrócić do tamtych czasów może wybrać zegarek casio vintage. W tej linii produktów znajdziemy zegarki będące kopiami kultowych modeli z lat 70-90′.

 

Jak widać, zegarki wracają do łask. Warto samemu mieć zegarek ale jest to też świetny prezent na wiele okazji!

Komentarze

Komentarze