Zidentyfikowano GŁÓWNĄ WADĘ szczepionek przeciwko koronawirusowi!

Naukowcy z Centrum Medycznego Uniwersytetu w Leiden w Holandii ustalili, dlaczego szczepionki na koronawirusa i leki na bazie przeciwciał mogą nie być wystarczająco skuteczne. Wnioski ekspertów zostały opublikowane w czasopiśmie naukowym „Frontiers in Immunology”.

Badanie

Naukowcy doszli do wniosku, że białko S wirusa wiąże się niezwykle ściśle z receptorem ACE2 znajdującym się na powierzchni komórek śluzówki. Naliczono co najmniej 18 punktów kontaktowych. Główna domena tego połączenia nie zmieniła się od czasu wybuchu epidemii w Chinach w listopadzie 2019 r. Oznacza to, że osoba musi wytwarzać jednocześnie kilka rodzajów przeciwciał, które mogą blokować białko S, aby szybko poradzić sobie z koronawirusem.

Czytaj też: Szczepionka na koronawirusa powoduje NIEBEZPIECZNĄ reakcję niepożądaną! WSTRZYMANO badania!

Wyniki badania

Znaleziono tylko osiem punktów styku między wirusem SARS-CoV-1 a receptorem hACE2. Oznacza to, że przeciwciała przeciwko wirusowi ciężkiego ostrego zespołu oddechowego nie będą tak skuteczne przeciwko nowemu koronawirusowi. Wyniki porównań międzygatunkowych pokazują, że struktura ludzkiego ACE2 jest bardzo podobna do struktury kota, co wyjaśnia wysokie prawdopodobieństwo przeniesienia wirusa między ludźmi a kotami.

Statystyki dla COVID-19

Choroba koronawirusowa (COVID-19) to choroba zakaźna wywoływana przez koronawirusa. Jak dotąd na całym świecie koronawirusem zaraziły się już ponad 33 miliony osób. Śmierć z powodu choroby poniosło ponad milion osób. Wyzdrowiały 24 miliony ludzi.

Źródło: „Frontiers in Immunology”

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze

Komentarze