Zjadłaś PĄCZKA? Tyle minut musisz UPRAWIAĆ SEKS, by go SPALIĆ

Jeden pączek (ok. 65 g) dostarcza ok. 300 kcal. Przy okazji Tłustego Czwartku niewiele osób pozostanie przy jednej sztuce. Jak zatem spalić dostarczone w ten sposób kalorie? Oto kilka sposobów.

Jak spalić pączka, ćwicząc?
270 kcal — tyle kalorii średnio dostarcza pączek. Jest to 15% dziennego zapotrzebowania kobiety na energię. By spalić nadprogramowe kalorie, możemy:

* biegać przez 20 minut,
* praktykować aerobik przez 30 minut,
* ćwiczyć na siłowni przez 45 minut,
* spacerować przez jedną godzinę,
* wykonywać burpees przez 35 minut.

Warto też wbiegać po schodach. W ten sposób spalimy 300 kcal w 15 minut. Z kolei w trakcie pływania w basenie pozbędziemy się zbędnych kalorii w 3 kwadranse.

Spalanie pączka — metody
Okazuje się, że istnieją też inne metody spalania zbędnych kalorii przyswojonych w trakcie Tłustego Czwartku.

Kalorie spalamy też w trakcie snu. Żeby spalić jednego pączka, musielibyśmy wypoczywać w ten sposób 290 minut. Inna bierna forma relaksu, która pomoże nam uzyskać ten sam efekt, to oglądanie telewizji bez podjadania. Trzeba na nią przeznaczyć 600 minut!

W tym samym celu trzeba przez 45 minut namiętnie się całować lub uprawiać seks (przez 2 godziny).

Można też wykonywać mniej przyjemne obowiązki domowe. Na odkurzanie musimy poświęcić 50 minut, na zmywanie – 180, a na trzepanie dywanów – 60.

Pamiętajmy, że pączek jest nie tylko kaloryczny. Nie ma wartości odżywczej. Zawiera mało białka, a dużo cukrów. Ich nadmiar owocuje tkanką tłuszczową.

Zobacz też: Rozpływają się w ustach, ale NIE SĄ bombą kaloryczną. PROSTY TRIK

Źródło: poradnikzdrowie.pl
Źródło zdjęcia: pixabay.com

Komentarze

Komentarze