ZŁE wieści dla ciężarnych! Koronawirus przyspiesza…

Zła wiadomość dla kobiet, które są w ciąży i mają koronawirusa. Jak pokazują najnowsze badania, COVID-19 może przyspieszyć poród!

Komplikacje w ciąży

Infekcja koronawirusem może doprowadzić do komplikacji w czasie ciąży. Jedną z nich jest przedwczesny poród. Jak pokazują ostatnie badania, kobiety, które zaraziły się koronawirusem i zachorowały na COVID-19, narażone są na większe ryzyko wystąpienia przedwczesnych skurczy porodowych.

Badanie

Do takich wniosków doszli lekarze z kliniki uniwersyteckiej w Erlangen (Bawaria). Badacze odkryli też, że jest mało prawdopodobne, by matka mogła zarazić swoje dziecko w okresie ciąży lub tuż po, np. karmiąc je piersią.

Ginekolodzy z kliniki uniwersyteckiej w Erlangen oparli się na danych 18 ciężarnych pacjentek z chińskich regionów Wuhan i Hubei, u których zdiagnozowano COVID-19.

„Są to jedyne dane, jakimi obecnie dysponujemy” – wyjaśnił Matthias Beckmann, dyrektor kliniki ginekologicznej w Erlangen.

Czytaj też: Dziecko-słoniątko to PRZY TYM nic! Ta kobieta URODZIŁA…

ciężarnych
Pixabay

Komplikacje przy i po porodzie

„Zarażenie wirusem SARS-CoV-2 nowego typu przebiega z reguły stosunkowo łagodnie” – wyjaśnia prof. Beckmann.

Mimo to, dzieci zarażonych matek częściej rodziły się mniejsze, miały problemy z oddychaniem lub gorączkę.

„Są to częste następstwa przedwczesnych porodów” – wyjaśnia Frank Louwen, wiceprezes Niemieckiego Towarzystwa Ginekologii i Położnictwa.

Istota bliskości

„Matki i dzieci powinny być zawsze razem i mieć bliski cielesny kontakt. Nie tylko w dzień, ale też w nocy, szczególnie tuż po narodzinach. Zaleca się także karmienie dzieci piersią, niezależnie od tego, czy u matki albo dziecka podejrzewa się infekcję lub jest ona potwierdzona” – mówi Louwen.

Czytaj też: ZDUMIEWAJĄCE słowa ordynatora szpitala zakaźnego w Tarnowie: „PANDEMIA TO FIKCJA, ponieważ…”

Źródło: DW

Zdjęcia: Pixabay

Komentarze

Komentarze