Dziecko i Figura

Główna

ZMARŁA gwiazda „M jak Miłość”! Fani pogrążeni w smutku

gwiazda

Nie żyje gwiazda popularnego serialu „M jak miłość” oraz „Klan”. Fani pogrążyli się w smutku i nostalgii…

Zmarł Ryszard Szadaj

Nie żyje Ryszard Szadaj, aktor znany z ról w takich serialach jak „M jak miłość”, „Klan”, „Plebania”, „Na Wspólnej” czy „Barwy szczęścia”. 88-latek zmarł 3 grudnia, jednak nie podano oficjalnej przyczyny jego zgonu. Pogrzeb artysty odbył się 9 grudnia w Antoninowie pod Warszawą. Ciało Szadaja spoczęło na Cmentarzu Południowym.

gwiazda

TVP screen

Rodzina artysty opublikowała w „Gazecie Wyborczej” nekrolog, w którym napisano:

„Dnia 3 grudnia 2019 roku przeżywszy 88 lat, odszedł nasz kochany Dziadek i Tata. Aktor scen polskich, Podolanin z Podhajec”.

Kim był Ryszard Szadaj?

Ryszard Szadaj urodził się w miejscowości Podhajce na Ukrainie. Był aktorem, który zasłynął głównie za sprawą ról w popularnych polskich serialach. Studiował na Wydziale Aktorskim łódzkiej PWST, jednak studiów nie ukończył.

Występował w wielu znanych teatrach, m.in. Teatrze Ludowym w Krakowie-Nowej Hucie (1956), PPIE w Krakowie (1957), im. Jaracza Olsztyn-Elbląg (1959-60), im. Węgierki w Białymstoku (1961-62), Bałtyckim T. Dramatycznym im. Słowackiego Koszalin-Słupsk (1963-64). Współpracował też z Teatrem Rozmaitości w Warszawie oraz z wieloma zespołami estradowymi.

Szadaj zagrał m.in. w scenie śmierci Ryśka Lubowicza w serialu „Klan”, w której wcielił się w jednego z pacjentów.

Rodzinie i przyjaciołom aktora składamy najszczersze wyrazy współczucia.

Czytaj też: NIE żyje gwiazda serialu „Ojciec Mateusz”! Odeszła…

Źródło: Filmpolski.pl

Zdjęcia: YouTube

  
Wyżej