ZMARŁA pierwsza osoba, która wyleczyła się z HIV! Przyczyną była…

W Stanach Zjednoczonych zmarł Timothy Ray Brown, który jest uważany za pierwszego na świecie ozdrowieńca z HIV. O śmierci Browna poinformowano na jego stronie na Facebooku.

Nie żyje Timothy Ray Brown

Timothy Ray Brown zmarł o godzinie 15:10 w swoim domu w otoczeniu rodziny i bliskich mu osób – poinformował jego partner Tim Hoeffgen.

„Z przykrością informuję, że Timothy zmarł po pięciu miesiącach walki z białaczką” – powiedział.

Partner Raya Browna poinformował, że Timothy był bardzo szczęśliwym i pogodnym człowiekiem, był zwolennikiem zapobiegania HIV i miał kontakt z wieloma chorymi ludźmi.

Czytaj też: Lekarze PRZEZ 25 LAT UKRYWALI diagnozę przed człowiekiem zakażonym wirusem HIV. ZARAZIŁ…

HIV
FB

Jak dotąd potwierdzono tylko dwa przypadki całkowitego wyleczenia z HIV. Brown jest uważany za pierwszą osobę, która odniosła sukces – wirusa zdiagnozowano u niego HIV w 1995 roku.

Miał białaczkę

Timothy Brown, znany również jako „Pacjent berliński”, w 2007 roku przeszedł przeszczep szpiku kostnego w celu leczenia białaczki. Następnie Brown całkowicie wyleczył się z HIV. Niestety, w 2019 roku miał nawrót raka krwi.

Pod koniec września okazało się, że u Timothy’ego Raya Browna zdiagnozowano raka na ostatnim etapie, z licznymi przerzutami. Po przeszczepie, HIV już się nie objawiał, ale w tym roku rak zaczął szeroko rozprzestrzeniać się po całym organizmie mężczyzny.

Źródło: Facebook

Zdjęcia: Facebook

Komentarze

Komentarze