Te ZNAKI świadczą o groźnym UZALEŻNIENIU Twojego dziecka.

    Problem uzależnienia dzieci od sprzętów multimedialnych w ostatnich latach bardzo się zwiększył. Telefony, tablety, laptopy, wszystko to jest w zasięgu ręki. Rodzice sami nawet, czasem nieświadomie, przyczyniają się do tego.

 

Komputery, laptopy i tablety to ogromne źródło rozrywki dla naszego dziecka. Kolorowe aplikacje, gry, zagadki przyciągają uwagę dziecka. Ma to swoje plusy, niektóre z aplikacji pobudzają rozwój i wyobraźnię. Kiedy poznać, że zabawa przerodziła się w uzależnienie? Jakie są pierwsze symptomy uzależnienia od ekranów?

 

 

 

Obserwuj swoją pociechę. Dokładnie analizuj jak obchodzi się ze sprzętem, czy  jest agresywne gdy chcesz mu zabrać tablet. Czy użytkowanie wpływa na jego relacje np. z rodziną. Może powoduje konflikty? Sytuacja wymyka się spod kontroli kiedy dziecku jedyną frajdę sprawia nie wyjście na dwór by pograć w piłkę z kolegam, ale odpalenie nowej gry na smartfonie.

 

Objawów nie należy bagatelizować, mogą przerodzić się naprawdę w poważny problem. Jeżeli widzimy, że dziecko ewidentnie jest pochłonięte przez telewizję i internet, warto podjąć stosowne kroki i pójść z dzieckiem na wizytę u psychologa.

 

PJ

źródło: fakt24.pl, uzaleznienie.com.pl, grafika: unsplash.com

Komentarze

Komentarze