ZNANE MARKI kończą ze sprzedażą w galeriach! Twoja ulubiona TEŻ? (LISTA SKLEPÓW!)

Już jutro rząd planuje zacząć odmrażać handel w galeriach. Niestety, właśnie poinformowano, że wiele marek raz na zawsze rezygnuje z prowadzenia swoich sklepów. Sprawdź, czy twoja ulubiona także!

Start galerii. Lista ZAMKNIĘTYCH sklepów

Bydgoska firma BPH, do której należy m.in. odzieżowa marka Quiosque, poinformowała, że mimo otwarcia galerii handlowych, nie wznowi działalności aż w 1/3 swoich sklepów w galeriach.

„Na podstawie doświadczeń branży handlowej w Chinach, a także w Niemczech wiemy, że po otwarciu centrów handlowych ruch w tych sklepach jest o 70 proc. niższy w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Przy takiej skali wejść, nie będziemy w stanie pokryć stawek czynszu wynikających z dotychczasowych umów handlowych. Chcąc przetrwać na rynku i obronić miejsca pracy, musimy jak najszybciej dostosować warunki prowadzenia działalności handlowej do nowej rzeczywistości” – powiedziała portalowi wiadomoscihandlowe.pl Agnieszka Krzywańska dyrektor zarządu PBH.

Czytaj też: Kiedy pójdziemy do fryzjera i kosmetyczki? ZNAMY DATĘ!

marki
Pixabay

Nie tylko Quiosque

Okazuje się, że na taki ruch zdecydowało się też wiele innych sklepów. Jakich? Podobne kroki podjęły m.in. LPP (właściciel m.in. Reserved i Cropp) oraz Empik.

„Zarząd spółki LPP, właściciela marek Reserved, House, Cropp, Mohito i Sinsay, już teraz zdecydował o odstąpieniu od części umów najmu w centrach handlowych w Polsce. Decyzja ta ma być podyktowana prognozowanym spadkiem przychodów z powodu epidemii koronawirusa. Spółka liczy, że zarządcy galerii handlowych będą gotowi do renegocjacji umów. Jednak jeśli tak się nie stanie, nie otworzy sklepów 4 maja” – donosi „Fakt”.

Nowe zasady w galeriach

Jak będzie teraz wyglądało robienie zakupów w galeriach? Do galerii będzie mogła wejść ograniczona liczba klientów. Na 1 osobę przypadać ma 15 m kw. powierzchni handlowej. Każdy będzie musiał wyposażyć się w maseczki i rękawiczki. Wciąż zamknięte pozostaną przebieralnie. Nieczynne będą także kina, siłownie i salony kosmetyczne.

Czytaj też: Polacy boją się koronawirusa, a tymczasem NADCIĄGA…?!

Źródło: Money, Fakt

Zdjęcia: Pixabay

Komentarze

Komentarze