Zobacz 5 najczęściej powielanych mitów na temat odchudzania!

W dzisiejszych czasach diety, ćwiczenia i bycie fit to bardo popularny temat. Wiele kobiet stale dąży do swojej wymarzonej sylwetki. Trudno się zatem dziwić, że powstało wiele mitów i plotek w tym temacie, w które wierzymy z nadzieją, że dzięki nim stracimy kilka kilogramów.

Poniżej przedstawiamy 5 najpopularniejszych kłamstw w temacie odchudzania:

www.freepik.com
  1. Omijaj śniadania

To stwierdzenie często możemy spotkać na różnych forach internetowych poświęconym odchudzaniu. Niestety, omijając ten najważniejszy posiłek dnia, pozbawiasz organizm kalorii, z których czerpie energię. W konsekwencji, później istnieje ryzyko, że rzucisz się na jedzenie i przyjmiesz więcej kalorii,  niż wtedy gdybyś zjadła śniadanie. Ten sposób nie sprzyja odchudzaniu!  O poranku zjedz swoje ulubione śniadanie – to pomoże w walce o formę.

  1. Nie musisz ćwiczyć, sama dieta wystarczy

Kontrolowanie naszego codziennego menu jest bardzo istotne. Fakt, deficyt kaloryczny to 70% sukcesu, a co za tym idzie, treningi to pozostałe 30%. Jednak dieta połączona z regularną aktywnością fizyczną, z pewnością da bardziej spektakularne rezultaty. Dodatkowo ciało pięknie  się ujędrni i wygładzi – nie wspominając o plusach zdrowotnych. Postaraj się wplatać codziennie jakąś formę aktywności, a na pewno wejdzie Ci to w krew.

  1. Najlepiej jest szybko pozbyć się kilogramów

To jasne, że każda  z nas chciałaby widzieć efekty jak najszybciej. Jednak należy pamiętać, że nie przytyłyśmy w tydzień, więc i w tym czasie nie schudniemy. Odchudzanie to długotrwały proces, który wymaga czasu i dyscypliny. Więc zamiast wybierać głodówki czy szybkie, restrykcyjne diety, ustal swój długoterminowy, zdrowy plan i staraj się go trzymać.

  1. Nie możesz mieć żadnych odstępstw od diety!

Bzdura!  Najlepiej aby zdrowe nawyki weszły Ci w krew, jednak nie daj się zwariować. W święta czy na urlopie, pozwól sobie na kulinarną rozpustę! Świat się nie zawali, a Twoje efekty nagle nie znikną. Dzięki takim odstępstwom (raz na jakiś czas) łatwiej będzie Ci cieszyć się zdrowym trybem życia.

  1. Powolny metabolizm skreśla szansę na piękną sylwetkę

Takich wymówek jest dużo więcej: brak czasu, problemy zdrowotne itd…Jeżeli naprawdę chcesz zadbać o swoje ciało, nic nie powinno stanąć C i na drodze. Masz problemy zdrowotne? Udaj się do profesjonalisty, pod którego okiem będziesz bezpiecznie przechodziła przez proces redukcji wagi. Na wszystko znajdzie się sposób – wiele zależy od naszego myślenia i nastawienia.

Pamiętaj, że wszystko jest dla ludzi. Zdrowe żywienie i ruch to podstawa, jednak warto czasem odpuścić i po prostu cieszyć się życiem. Umiar – to klucz do sukcesu.
Spotkałaś się już z którymś z p0owyżych mitów?

Komentarze

Komentarze