Zobacz, co się stanie KIEDY W TWOIM DOMU POJAWI SIĘ PIES! Będziesz mile zaskoczony

Specjaliści są zgodni co do tego, że posiadanie psa istotnie wpływa na stan naszego zdrowia. Kontakt z psem determinuje nas do bycia bardziej aktywnymi, wrażliwszymi i odpowiedzialnymi. Jakie są inne pozytywne aspekty posiadania czworonoga? 

Pies to stworzenie, które pokocha cię bezwarunkowo. Nie liczy się dla niego to jak wyglądasz i ile masz pieniędzy. Jeśli będziesz traktował go z szacunkiem i miłością, odwdzięczy się podwójnie! Nawet w trudnych chwilach będziesz mógł liczyć na towarzystwo swojego kompana. Dzięki psu rozwiniesz swoje umiejętności komunikacji niewerbalnej, staniesz się bardziej empatyczny i wrażliwy na to co cię otacza.

Dzięki spacerom z psem poprawisz kondycję i zadbasz o swoje zdrowie. Dodatkowo, obecność czworonożnego pupila sprawi, że nigdy nie będziesz się nudził.

Codzienne spacery, przygotowywanie posiłków, kąpiele- wszystko to sprawi, że staniesz się bardziej zdyscyplinowany i uporządkowany. Miej na uwadze, że czworonóg jest w dużej mierze zależny od ciebie. Posiadanie psa zmusza cię więc do bycia odpowiedzialnym.

Bycie właścicielem czworonoga powoduje, że nie czujesz się samotny i wyizolowany społecznie. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób starszych i tych, którzy borykają się ze stratą bliskich.

Udowodniono, że posiadanie psa wpływa pozytywnie na naszą osobowość. Stajemy się łagodniejsi i milsi dla otoczenia.

Właściciele psów są zdrowsi, ponieważ posiadanie czworonoga redukuje poziom cholesterolu i trójglicerydów we krwi. Posiadanie psa obniża również ciśnienie.

Jeśli marzycie o posiadaniu pieska, warto rozważyć adopcję! W schroniskach znajduje się mnóstwo czworonogów, które czekają na kogoś, kto ich przygarnie!

Zobacz też: Ten FILM WZRUSZY CIĘ DO ŁEZ. Mężczyzna PO TRZECH LATACH ODNALAZŁ PRZYJACIELA

Źródło: psy24.pl

Zdjęcie: pixabay.com

Komentarze

Komentarze