Zobacz, jak SEKS WPŁYWA NA JAKOŚĆ SNU! Zaskakujące badania naukowców

Czy seks wpływa na jakość naszego snu? Czy istnieje zależność między tymi dwiema czynnościami? Koniecznie przeczytajcie dzisiejszy artykuł i poznajcie zaskakujące badania naukowców.

Doktor Michale Lastella z Uniwersytetu Queensland w Australii przeprowadził jakiś czas temu badanie, do którego zaangażował 460 uczestników w wieku 18 – 70 lat. Badanie miało na celu zbadać wpływ seksu na jakość snu uczestników.

Zobacz też: Ruszają OBOZY The Voice Kids Camp!  Wiemy, KTO może wziąć w nich udział!

64 procent ankietowanych przyznało, że ich jakość snu uległa poprawie, kiedy regularnie uprawiali seks i odczuwali z płynącą z niego satysfakcję. Swoje zadowolenie wyrazili również ci, którzy przed snem ograniczali się jedynie do masturbacji własnego ciała. Ankietowani potwierdzili, że odbyty stosunek seksualny przyczyniał się do tego, że łatwiej zasypiali, a sen był głębszy niż dotychczas.

Według badaczy, taka sytuacja spowodowana jest uwalniającymi się hormonami. Podczas zbliżeń nasz organizm wydziela związki chemiczne np. oksytocynę, czy prolaktynę. W trakcie miłosnych uniesień wzrasta nasz poziom oksytocyny – hormonu miłości, obniża się natomiast hormon stresu – kortyzol. Jeśli seks zakończył się orgazmem, wówczas uwalniana jest prolaktyna, związek chemiczny, który powoduje, że stajemy się zrelaksowani i ospali.

Co wy na to? Zauważyliście zależność między miłosnym uniesieniem, a jakością waszego snu? Napiszcie w komentarzach 🙂

Źródło: O2

Zobacz też: Rewolucja w NEUROCHIRURGII! Polscy naukowcy stworzyli PROTEZĘ NERWU

Komentarze

Komentarze