10 pomysłów na kreatywny RODZINNY fitness!

Jeśli rygorystyczny obóz sportowy lub klasa Cross Fit nie zostały stworzone dla Twojej rodziny, nie martw się! Nie wszystko stracone. Oto 10 prostych sposobów, aby zachować formę jako rodzina.

  1. Spacer

Spacer przed lub po kolacji pomoże całej rodzinie odprężyć się i uwolnić od wszelkich napięć i stresów. To doświadczenie, które Was połączy i zmusi do odejścia od elektroniki i pracy oraz rozmowy ze sobą w ciągu dnia. Codzienne chodzenie jest dobre dla Twojego serca, zapobiega chorobom, tonizuje ciało i wyzwala pozytywne uczucia.

  1. Reklamowy fitness

Oglądanie telewizji nie zawsze jest złą rzeczą. Podczas rodzinnego seansu zamień przerwy reklamowe na przerwy fitness i wymyśl zabawne nazwy ćwiczeń. Fizjoterapeuta Peter Kofitsas z Nowego Jorku sugeruje „przysiady księżniczki” lub „budowanie mięśni Boba Budowniczego”. Niech każdy członek rodziny na zmianę wciela się w postać trenera. Ruchy mogą być tak proste, jak skakanie, maszerowanie lub bieganie w miejscu, a wszystko to w 3minutowej, reklamowej przerwie.

  1. Cotygodniowy Wieczór Sportowy

Wybierz jeden wieczór w tygodniu, kiedy wszyscy są w domu i określ ją jako rodzinną imprezę sportową. Gdy jest ładna pogoda, idźcie na podwórko lub boisko pograć w piłkę nożną lub koszykówkę. Gdy spadnie temperatura, wykorzystaj fitness na dvd lub gry na konsoli – rodzina może grać w tenisa lub jeździć na nartach w zaciszu domowym!

  1. Akcje charytatywne

Zapisz rodzinę, aby biegać lub chodzić zbierając pieniądze na cele charytatywne. Trenuj razem jako zespół rodzinny. Stwórz harmonogram treningów o niskiej intensywności, odpowiedni dla każdego.

  1. Ciężka praca sprawiająca przyjemność

Gdy Twoje dzieci pomagają w pracach domowych, włącz muzykę i zachęć do tańca podczas sprzątania. Czy wszyscy dodali swoje ulubione piosenki do listy odtwarzania. Kto wie? Może prace domowe staną się czymś, co Twoje dzieci naprawdę zechcą robić.

  1. Zacznij wcześnie rozciąganie

Nigdy nie jest za wcześnie ( lub za późno ), aby rozpocząć codzienne rozciąganie. W młodszym wieku dzieci mają naturalną elastyczność, a przekształcenie rozciągania w nawyk może ochronić ich przed obrażeniami w późniejszym życiu. Streching łagodzi stres, dzięki czemu jest świetny także dla mamy i taty.

  1. Czynności weekendowe

Zachęcaj rodzinę do spędzania czasu na świeżym powietrzu w weekendy, zwiedzając pobliskie atrakcje: jaskinie, jeziora, zamki. Zaplanuj pełne przygód wycieczki kilka razy w miesiącu.

  1. Poznaj sport dziecka

Jeśli Twoje dzieci próbują różnych aktywności, prawdopodobnie znajdą jeden sport, który stanie się tym ulubionym. Może to obejmować jazdę na deskorolce, balet, karate lub wspinaczkę. Bez względu na to, jakimi sportami interesują się Twoje dzieci, ważne jest, aby nauczyły Cię tego, czego się uczą, a Ty możesz sama wziąć udział w zajęciach. Twoje dzieci poczują się wzmocnione, a cała rodzina będzie miała o czym rozmawiać.

  1. Dla dobra innych

Wolontariat w lokalnej organizacji charytatywnej może być ciężką pracą. Bardzo często usługi społeczne obejmują grabienie liści, malowanie ścian lub inne rodzaje aktywności fizycznej. Służenie innym jako rodzina jest nie tylko aktywne, ale także pomaga zrozumieć znaczenie pomagania innym.

  1. Zrób z tego konkurs

Aktywność fizyczna może stanowić konkurs. Co tydzień uzbierane punkty wskazują, który członek rodziny został Królem Sportu.

DB

Źródło: dailyparent.com

Komentarze

Komentarze