Dziecko i Figura

Główna

5 dobrych nawyków! Dzęki nim poprawa samopoczucia gwarantowana!

Stres i pośpiech to nieodłączni towarzysze XXI weku.  Niestety ich obecność sprawia, że  nasz organizm jest podatny na wszelkiego rodzaju choroby. Istnieje jednak kilka podstawowych zasad, których przestrzeganie zapewni Ci końskie zdrowie!

Śniadanie podstawowym paliwem dla organizmu

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Zapominając o jego zjedzeniu przyzwalamy na nieciekawe dolegliwości takie jak spadek koncentracji czy kłopoty z pamięcią. Przyczyn takiego stanu możemy szukać w niedoborze glukozy, której zapotrzebowanie przez mózg jest dość spore i wiąże się z pierwszym posiłkiem dnia. Zdaniem dietetyków należy jeść śniadania nie później niż do 2 godzin po przebudzeniu.

https://www.instagram.com/plant.steph/

Regularny rytm spożywania posiłków

Uznaje się, że to 5 posiłków, spożywanych w stałych odstępach czasowych, a mianowicie co 3 godziny jest najdrowsze. Bowiem Kiedy przyzwyczaimy nasz organizm do pewnych nawyków żywieniowych możemy być spokojni, że dostarczana w ciągu dnia energia będzie w pełni wykorzystana.

Wysypianie się

W czasie snu przysadka mózgowa wytwarza hormon wzrostu (hGH). Redukuje on nadmiar tłuszczu i stymuluje rozwój masy mięśniowej. Badania wykazały, że osoby z niedoborem tej substancji miewają gorsze samopoczucie, wykazują spadek koncentracji oraz skłonność do tycia.

https://www.instagram.com/paolaturani/

Kolacja 3 godziny przed snem

Dietetycy zalecają by ostatni posiłek w ciągu dnia zjadać na 3 godziny przed planowanym snem. Taka strategia ma bowiem sporo zalet: regeneruje tkanki, pomaga w pozbyciu się zbędnych kilogramów, a także budowaniu masy mięśniowej.

Szklanka wody potrzebna od zaraz

Odczuwając w ciągu dnia nieprzyjemne ssanie w żołądku, niekonicznie musimy sięgnąć po przekąskę. Bowiem taki objaw może zwiastować tzw. mały głód, a więc małe pragnienie. Co ciekawe, odpowiedają za nie te same struktury w mózgu, które odbierają bodźce godu właściwego. Dlatego w przypadku odczuwnia małego głodu, wystarczy wypić jedynie pół szklanki wody. Dolegliwość powinna ustąpić.

 


  
Wyżej