5 filmów idealnych na święta

Świąteczny czas wiąże się odpoczynkiem i relaksem, a dla niejednego z nas najlepszym sposobem na świąteczne odprężenie jest film o tematyce związanej z Bożym Narodzeniem. Oto 5 najlepszych filmów idealnych na święta!

unsplash.com

1.W krzywym Zwierciadle: Witaj Święty Mikołaju (1989)

Świąteczne przygody rodziny Griswoldów przynoszą oglądającym niezwykłą pogodę ducha i pozytywne nastawienie. Przez wielu jest to film uważany za kultowy, do którego powracają nawet poza okresem świątecznym, ze względu na nostalgię i niepowtarzany klimat ujęty w filmie.

2. Opowieść Wigilijna (2009)

Ponadczasowa opowieść na podstawie książki Charlesa Dickensa, którą powinien znać każdy. Wzruszający film nie tylko dla najmłodszych, który pozwoli przypomnieć o najważniejszych wartościach każdego człowieka. Film zmusza do refleksji.

3. Kevin sam w domu (1990)

Film, bez którego wielu kinomaniaków nie wyobraża sobie świąt. Wyjątkowo nostalgiczna opowieść, która działa niczym wehikuł czasu i pozwala w kilka chwil powrócić do czasów beztroskiego dzieciństwa.

4. To właśnie miłość (2003)

Film to zbiór opowieści o miłości, który często powraca na ekrany telewizorów w okresie świąt. Obejrzenie „To właśnie miłość” w świąteczny wieczór to idealny pomysł dla fanów komedii romantycznych.

5. Cud z 34. ulicy (1947)

Niezwykły film, który spodoba się fanom zwłaszcza starszych produkcji. Choć dla niektórych „Cud z 34. ulicy” może wydawać się nieco komercyjny, dla wielu jest bożonarodzeniowym klasykiem. Jest to film pełen humoru, wyczucia, który wprowadza oglądających w magię świąt.

Zobacz także: 3 zdrowe przepisy na słodkie świąteczne przekąski

 

Źródło: moviesroom.pl

Komentarze

Komentarze