5 oznak, że twoje dziecko jest gotowe na zwierzaka

Zwierzęta domowe odgrywają bardzo ważną rolę w życiu rodziny, ale ważne jest, aby wiedzieć, kiedy wprowadzić zwierzę do swojego domu. Wprowadzenie zwierzaka do domu w chwili, gdy nie są na to gotowe nasze dzieci, może spowodować komplikacje zarówno dla twojej rodziny, jak i samego zwierzaka.

Posiadanie zwierząt domowych oferuje wiele korzyści. Zwierzęta są lojalnymi towarzyszami i pomagają dzieciom uczyć się odpowiedzialności, samokontroli i dojrzałości emocjonalnej.

Czytaj też: Pies dziwnie się zachowywał. Ukryta kamera nagrała, co dzieje się pod jej nieobecność

zwierzaka
Unsplash

Oto kilka oznak, które świadczą o tym, że twoje dziecko jest gotowe na zwierzę!

  1. Twoje dzieci czują się dobrze w towarzystwie zwierząt. Jeśli twoje dziecko odczuwa strach przed zwierzętami, pod żadnym pozorem nie wprowadzaj do domu zwierząt. Wystraszone dziecko może łatwo popełnić błędy, które mogą spowodować obrażenia, zarówno u niego, jak i u zwierzęcia, a także wywołać głęboki lęk przed zwierzętami. Spróbuj zabrać dziecko do domu swojego przyjaciela lub do schroniska dla zwierząt, aby poznało bliżej zwierzęta. Nie zmuszaj dziecka do głaskania ani dotykania zwierzęcia, gdy tam jesteś. Daj mu czas na obserwowanie zwierząt i złapanie z nimi interakcji. Rozważ adopcję lub zakup zwierzaka dopiero wtedy, gdy twoje dziecko poczuje się całkowicie swobodnie w pobliżu zwierząt.
  2. Twoje dzieci szanują zwierzęta. Dzieci muszą zrozumieć podstawowe zasady dotyczące właściwego zachowania wobec zwierząt. Muszą wiedzieć, że uderzanie i szarpanie zwierzaków jest niewłaściwe. Zwierzęta powinny być pozostawione same sobie podczas jedzenia i nigdy nie należy zmuszać ich do pieszczot. Wasze dzieci powinny zrozumieć, że będą chwile, kiedy będą musiały dać zwierzęciu trochę przestrzeni i wolności.
  3. Twoje dzieci poważnie podchodzą do kwestii odpowiedzialności. Jeśli twoje dzieci zaniedbują obowiązki domowe, najprawdopodobniej będą też zaniedbywały obowiązki związane z opieką nad zwierzętami domowymi. Naucz swoje dzieci, aby poważnie podchodziły do ​​swoich obowiązków, a będą gotowe, aby zająć się zwierzakiem, gdy ten pojawi się w waszym domu.
  4. Twoje dzieci bez ciągłego przypominania, same dbają o higienę osobistą. Czy twoje dziecko myje zęby i bierze kąpiel bez ciągłego przypominania? Jest to dobry sposób na określenie poziomu dojrzałości dzieci i ich zdolności do opieki nad zwierzęciem.
  5. Twoje dzieci lubią sport i mają niekończące się pokłady energii. Jeżeli twoje dziecko jest bardzo energiczne i aktywne, można spożytkować tę energię na zabawę ze zwierzakiem. Na przykład, biegając w parku lub na podwórku z aktywnym psem.

Czytaj też: Jak sobie poradzić z utratą zwierzaka? Oto 6 kroków!

zwierzaka
Unsplash

Źródło: Womanitely.com

Zdjęcia: Unsplash

Komentarze

Komentarze