5 powodów, dla których kobiety powinny ćwiczyć sztuki walki

To bez znaczenia, że nie masz żadnego doświadczenia w sztukach walki. Najwyższa pora spróbować!

Od niezwykle ważnej umiejętności samoobrony, po możliwość wyrobienia charakteru i zbudowania większej pewności siebie. Istnieje co najmniej kilka powodów, dla których kobiety powinny trenować sztuki walki.

Oto one!

1. Samoobrona

Spójrzmy prawdzie w oczy – nie jesteśmy w obecnych czasach bardziej bezpieczne niż kobiety przed wiekami. Ale nie oznacza to, że nie powinnyśmy uczyć się, jak możemy się obronić. Sztuki walki uczą nas, jak wykorzystywać nasze umysły i ciała, aby myśleć i działać defensywnie. Karate jest jedną z najbardziej zalecanych sztuk walki dla kobiet. W Polsce najpopularniejszą odmianą karate jest kyokushin. Jest to styl, który łączy rywalizację sportową z jednoczesnym skupieniem uwagi na rozwoju duchowym zawodników. Zatem, regularne treningi karate nie tylko wzmocnią twoje mięśnie, ale także twój umysł!

Czytaj też: Zdrowe kości! Oto 7 oznak, których nigdy nie należy bagatelizować!

walki
Unsplash

2. Większa pewność siebie

Poprzez sztuki walki możesz rozwijać wiedzę o wewnętrznej sile i opanowaniu, która pozwoli ci stawić czoła wielu przeciwnościom losu. Świetnie rozwiniesz swoją pewność siebie. Będziesz myśleć bardziej krytycznie, widzieć różne rzeczy ze wszystkich stron i być w stanie pokonywać przeszkody, bez polegania na kimś innym. Innymi słowy, sztuki walki nie służą tylko i wyłącznie poprawie twojej fizycznej sprawności. Dzięki nim, poczujesz się pewniej we wszystkich aspektach swojego życia!

3. Utrata kalorii

Sztuki walki są niesamowite do wyrzeźbienia zgrabnego ciała. W zależności od stylu, który wybierzesz, będziesz spalać kalorie, jednocześnie budując siłę mięśni i wytrzymałość sercowo-oddechową. Co więcej, połączenie siły umysłu i ciała w niektórych sztukach walki, działa w ten sam sposób, co joga. Dzięki sztukom walki, będziesz pracować jednocześnie z różnymi grupami mięśni, naturalnie wspierając zachowanie poprawnej postawy, wzmacniając swój kręgosłup oraz chroniąc się przed skoliozą i napięciem bioder.

walki
Unsplash

4. Społeczność

Podczas treningów sztuki walki, poznasz wiele ciekawych osób i będziesz tworzyć niesamowite relacje z innymi członkami swojej drużyny. Grupy te najczęściej są zamkniętymi wspólnotami, w których panuje zdrowa konkurencja a jedną z podstawowych zasad jest wzajemne wspieranie się!

5. Dyscyplina

Wiele z nas narzeka, że nie ma wystarczająco siły, żeby zwalczać chęć podjadania, nie mówiąc już o ćwiczeniach. Drogie panie, musicie nauczyć się mówić „nie”. Sztuki walki są do tego idealne!

Poznałaś już kilka najważniejszych powodów, dla których warto jest uprawiać sztuki walki. Zacznij budować swoją wewnętrzną (i zewnętrzną) siłę już dziś!

Czytaj też: Czy ćwiczenia mogą wpływać na nasze wybory żywieniowe?

walki
Unsplash

Źródło: Womanitely

Zdjęcia: Unsplash

Komentarze

Komentarze