7 powodów, dla których warto regularnie ćwiczyć! Numer 3 totalnie was zaskoczy!

Aktywność fizyczna ma dobroczynny wpływ na nasze zdrowie i życie. Poprawia ogólną sprawność, humor, a nawet życie seksualne. Warto ćwiczyć i cieszyć się życiem na każdej płaszczyźnie.

Wydłuż swoje życie

Regularne ćwiczenia fizyczne wydłużają życie i czynią je lepszym. Przynoszą korzyść ludziom dosłownie w każdym wieku. Ważne, by ćwiczenia dopasować do swojej kondycji, formy i umiejętności.

Kontrola wagi

Dzięki regularnej aktywności fizycznej kontrolujemy naszą wagę. Gdy ćwiczymy trudniej wpadną nam dodatkowe kilogramy. Łatwiej spalamy kalorie i dbamy o sylwetkę. Nie musimy od razu codziennie korzystać z siłowni. Ważne, żeby regularnie wybierać aktywność, która nam odpowiada.

Lepsze zdrowie

Ćwiczenia mają dobroczynny wpływ na nasze serce i ciśnienie. Aktywność fizyczna podwyższa poziom „dobrego” cholesterolu. Regularne ćwiczenia zapobiegają udarom, cukrzycy typu 2, depresji czy artretyzmowi.

Poprawa samopoczucia

Ćwiczenia relaksują i odstresowują. Od razu poprawia się humor i nastawienie do życia. Wydzielają się hormony szczęścia, które sprawiają, że na wiele spraw patrzymy przez „różowe okulary”. Lepiej tez oceniamy swój wygląd i pewność siebie.

Większa wytrzymałość

Ćwiczenia fizyczne dodają nam wigoru. Dzięki nim jesteśmy bardziej zahartowani i umięśnieni. Nasze tkanki są lepiej odżywione i dotlenione.

Lepszy sen

Po ćwiczeniach lepiej śpimy i wypoczywamy. Nasz sen jest głębszy i bardziej komfortowy. Jednak należy pamiętać o tym, by przed snem nie wykonywać zbyt intensywnych ćwiczeń. To utrudni nam zasypianie i nocny wypoczynek.

Życie seksualne

Ćwiczenia maja też znaczący wpływ na nasze życie seksualne. Dodają nam energii i pewności siebie. Gimnastyka może zwiększyć libido u kobiet i u mężczyzn.

Radość z towarzystwa

Gry zespołowe sprzyjają integracji i poznawaniu nowych osób. To przynosi wiele radości i zadowolenia w życiu. Stajemy się bardziej towarzyscy i empatyczni.

źródło: mayoclinic.org

zdjęcia

: pexels.com

 

 

Komentarze

Komentarze