8 ekstra sekretów na zapuszczanie długich, zdrowych włosów

Najważniejsze, bądź cierpliwa!:)

1. Pamiętaj, że włosy nie urosną z dnia na dzień.

Jeśli Twoja skóra głowy nie uwolni nowych pasm, osiągnięcie upragnionej długości zajmie trochę czasu. „Włosy zwykle rosną tylko około jednego do półtora centymetra na miesiąc”, mówi Mark Townsend, stylista fryzur. „I to tylko wtedy, gdy są super zdrowe i nie mają wielu rozdwojonych końcówek”. Najważniejsze: ćwiczyć cierpliwość.

2. Jak na ironię, nożyczki są Twoim przyjacielem.

Mimo że regularne podcinanie nie sprawi, że włosy będą rosnąć szybciej, będą one wyglądały zdrowo i zapobiegnie rozdwajaniu się końcówek. Townsend, sugeruje, aby poprosić swojego fryzjera, aby ścinał półtora centymetra włosów co 10 do 12 tygodni, aby zapobiec ekstremalnym rozdwajaniom jeszcze przed ich rozpoczęciem.

3. Używaj odżywki za każdym razem, gdy używasz szamponu.

„Jeśli Twoje włosy są mokre, oznacza to, że możesz je odżywiać” – mówi Townsend. „Z biegiem czasu, od farbowania i stylizacji termicznej, włosy zaczynają robić się cieńsze na dole.” Odżywka pomaga zastąpić lipidy i białka wewnątrz trzonu włosa „, a także uszczelnić naskórek, aby zapobiec dalszemu powstawaniu szkód, dzięki czemu włosy mogą dłużej się rozwijać i wyglądać zdrowiej” – mówi.

4. I nie myj szamponem za każdym razem, gdy bierzesz prysznic.

„To szokujące dla mnie, jak wiele kobiet rezygnuje z odżywek podczas brania prysznica, co jest najgorszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla swoich włosów – szczególnie gdy starasz się je wyhodować. W rzeczywistości to z codziennego użycia szamponu powinnaś zrezygnować- mówi Townsend. Oto dlaczego: celem szamponu jest zmywanie brudu i gromadzących się produktów do stylizacji, ale może również spłukać niezbędne naturalne oleje, które utrzymują pasma włosów miękkie i zdrowe wraz z nim. Kiedy naprawdę potrzebujesz szamponu, weź łagodniejszy i nałóż go na czubek głowy. Pozwól, żeby spływająca woda rozprowadziła go na reszcie włosów.

5. Szczotkuj włosy, jakby były ze złota.

Ciągłe szczotkowanie może spowodować fizyczne uszkodzenie włosów. „Kiedy czeszesz mokre włosy, pamiętaj, aby zacząć od dołu i pracować w górę – często instynktownie zaczynamy od skóry głowy, ale to tylko sprowadza małe sploty do jednego dużego węzła i może spowodować utratę wielu włosów”. Townsend sugeruje również sięgnięcie po szczotkę z włosia dzika, ponieważ szczotki te dobrze rozczesują i są wyjątkowo delikatne w stosunku dla włosów.

6. Porzuć bawełnianą poszewkę.

Townsend zaleca przejście na satynowe tkaniny, ponieważ mają bardziej miękką powierzchnię, która nie powoduje tarcia w sposób, w jaki regularnie tkana bawełna. Obudzisz się więc z mniejszą ilością splątków.

7. Nigdy więcej nie owijaj włosów w ręcznik.

Co może być złego z włożeniem włosów w super miękki ręcznik kąpielowy? Dużo!, mówi Townsend. „Twoje włosy zostają złapane we wszystkie tkane włókna, a ponieważ większość kobiet prawie zawsze owija je zbyt mocno wokół twarzy, wszystkie te małe, delikatne pasma wokół twarzy są bardziej podatne na pękanie.” Zamiast tego wybierz miękki T-shirt, aby owinąć włosy .

8. Wypłucz zimną wodą pod koniec każdego prysznica.

„To naprawdę pomaga pielęgnować i dłużej utrzymywać zdrowe włosy” – mówi Townsend. „Zimna woda łagodnie układa zewnętrzną warstwę włosów, co pomaga zapobiegać utracie wilgoci i uszkodzeniom cieplnym. Musisz to zrobić tylko przez kilka sekund, ale ten dodatkowy krok może zrobić ogromną różnicę.”

DB
Źródło: goodhousekeeping.com

Komentarze

Komentarze