Adoptowali psa. Po 4 dniach wydarzyło się coś strasznego…

Pewna australijska rodzina adoptowała dobermana. Pewnego dnia, podczas zabawy w ogrodzie, pies zaczął bardzo głośno warczeć na ich 1,5-letnią córkę. Czy to oznacza, że decyzja o przygarnięciu czworonoga była błędem? Wręcz przeciwnie…

Adopcja psa

Młode australijskie małżeństwo bardzo chciało mieć psa. Svillcicowie po długich namysłach zdecydowali się na adopcję dobermana. Był to pies z przeszłością. Poprzedni właściciel się nad nim znęcał – kiedy pies został przyjęty do schroniska miał połamane żebra i był wychudzony. Mimo iż początkowo weterynarze rozważali nawet uśpienie dobermana, pies ostatecznie wyzdrowiał, nabrał sił a nawet znalazł nowy dom.

psa
Unsplash

Przykre zajście w ogrodzie

Po kilku dniach od adopcji, Khan (tak wabił się doberman) i córka rodziny – Charlotte, bawili się razem w ogrodzie. Nic nie wskazywało na to, że z chwilę rozegra się prawdziwy dramat. Pies nagle zaczął być w stosunku do dziewczynki agresywny. Warczał na nią i przybrał wściekłą pozę. Wyglądał, jakby miał za chwilę zrobić jej krzywdę, ale nic bardziej mylnego!

Czytaj też: Oto 6 najlepszych RAS PSÓW dla dzieci! Którą byście wybrali?

psa
Lelum

W ogrodzie był groźny wąż

Jak się później okazało, w ogrodzie czaił się bardzo niebezpieczny wąż, który chciał zaatakował dziecko. Wąż Mulga klasyfikowany jest jako jeden z najbardziej jadowitych gadów na świecie. Kiedy wąż zbliżył się do dziewczynki, doberman od razu stanął w obronie dziecka. Złapał je za pieluchę i odrzucił na bok. Niestety, sam bardzo ucierpiał w wyniku ugryzienia.

Walka o życie

Wąż nie darował dobermanowi i ugryzł go w łapę. Bohaterski Khan resztkami sił zdołał dobiec do domu, gdzie po chwili zemdlał. Właściciele natychmiast zabrali psa do weterynarza, który podał mu surowicę. Mimo ogromnego cierpienia, doberman w końcu doszedł do siebie i wyzdrowiał.

Rodzice dziewczynki są przekonani, że gdyby nie pies, jad węża mógłby zabić ich ukochane dziecko. Teraz kochają swojego pupila jeszcze bardziej i są mu wdzięczni za uratowanie życia małej Charlotte.

Czytaj też: Pies dziwnie się zachowywał. Ukryta kamera nagrała, co dzieje się pod jej nieobecność

psa
Unsplash

Źródło: Lelum

Zdjęcia: Unsplash, Lelum

 

Komentarze

Komentarze