Afrykańska 9-latka URODZIŁA DZIECKO! (Zdjęcia + lista NAJMŁODSZYCH matek świata!)

Pewna 9-letnia dziewczynka z Kenii urodziła niedawno dziecko, stając się tym samym najmłodszą matką zarejestrowaną w tym afrykańskim kraju.

Dziecko w ciąży

9-latka, której dane osobowe są utrzymywane w tajemnicy, urodziła zdrową córkę – podała gazeta „Sunday Nation”, cytując młodszego ministra zdrowia Simeona Shitemi.

„To jest bardzo smutne. Jak to możliwe, że dziecko rodzi inne dziecko? To oznacza, że dzieje się coś bardzo poważnego. Matki zawiodły córki, ojcowie zawiedli swoich synów…” – mówi Shitemi.

Chirurg z Kenyatta National Hospital w Nairobi, który odbierał poród 9-latki, powiedział gazecie, że matki w wieku 11, 12 i 13 lat „są powszechne w tym kraju”.

Shitemi nazwał takie statystyki „niepokojącymi” i dodał, że 60 procent dziewcząt przyjętych do Kenii cierpi z powodu nielegalnych aborcji.

Czytaj też: SZOK w Bangladeszu! Kobieta urodziła dziecko z twarzą 80-latka! (ZDJĘCIA)

dziecko
Sunday Nation

Czy to jest przestępstwo?

Jak najbardziej. Ustawa o przestępstwach seksualnych i ustawa o dzieciach, zakazują kontaktów seksualnych z nieletnimi, co jest jasno określone w prawie.

„Osoba, która popełni przestępstwo współżycia z dzieckiem w wieku jedenastu lat lub młodszym, zostanie skazana na dożywocie. Osoba, która popełnia przestępstwo współżycia z dzieckiem w wieku od 12 do 15 lat, podlega karze pozbawienia wolności na okres nie krótszy niż dwadzieścia lat. Osoba, która popełni przestępstwo współżycia z dzieckiem w wieku od szesnastu do osiemnastu lat, podlega skazaniu na karę pozbawienia wolności na okres nie krótszy niż piętnaście lat” – czytamy w ustawie w sekcji 8 (podsekcje 2–4).

dziecko
Pixabay

Lista najmłodszych matek świata

9-latka nie jest bynajmniej najmłodszą matką świata.

  • Lina Medina z Peru urodziła swoje dziecko mając 5 lat i 7 miesięcy.
  • Yelizaveta Pantueva z Rosji miała zaledwie 5 lat, kiedy jej 70-letni dziadek ze strony matki, zgwałcił ją i zapłodnił. Dziewczynka obchodziła swoje szóste urodziny kilka dni przed porodem.
  • Anna Mummenthaler z Lauperswil (kanton Berno), urodziła martwą córeczkę, gdy miała 8 lat.
  • Zi, córka Mum-Zi z Nigerii, została matką w wieku 8 lat i 8 miesięcy.
  • Zulma Guadalupe Morales z Meksyku miała zaledwie 8 lat, gdy urodziła dziecko. Zgwałcił ją wujek. W wyniku cesarskiego cięcia urodziła chłopca o wadze 3,19 kg.

Czytaj też: 20-letnia kobieta urodziła dziecko Z DWIEMA GŁOWAMI! (MOCNE ZDJĘCIA)

Źródło: Sunday Nation, Wikipedia

Zdjęcia: Pixabay

Komentarze

Komentarze