APEL wirusologów! Chodzi o NASZE KOTY!

Czy koty mogą przenosić między sobą koronawirusa? Niestety, na to wygląda!

Koty zarażają się koronawirusem

Japoński profesor Uniwersytetu w Tokio, który opublikował swoje badania w piśmie „New England Journal of Medicine” uważa, że koty zarażają się wzajemnie koronawirusem. Yoshihiro Kawaoki z Uniwersytetu w Tokio, który jest cenionym wirusologiem, opowiedział o niedawnym eksperymencie, który przeprowadzono na kotach zaszczepionych wirusem pobranym od ludzi.

Badanie

Podczas eksperymentu, trzy zarażone wirusem koty zostały połączone ze zdrowym kotem a każda para była trzymana w tej samej klatce. Co się wydarzyło? Od dwóch do pięciu dni później, wirus został wykryty w nosach wszystkich trzech uważanych wcześniej za zdrowe kotów!

Czytaj też: Czy koty i psy mogą nas UCHRONIĆ przed koronawirusem? Lekarka z Hiszpanii odkryła, że…

kotów
Pixabay

Koty zarażają się koronawirusem

Wyniki tych badań to jasny dowód na to, że koty zarażają się między sobą koronawirusem!

Wyniki tego badania NIE wskazują jednak, że infekcja przenosi się z kotów na ludzi” – twierdzi Kawaoka, ale radzi wszystkim, żeby lepiej trzymali koty w domu.

Czy koty zarażone koronawirusem mogą umrzeć?

W eksperymencie nie zaobserwowano żadnych widocznych objawów u kotów, a koty raczej nie zachorowałyby poważnie. Ale nadal lepiej jest zachować rozsądną odległość od kotów, aby uniknąć przenoszenia wirusa na ludzi” – powiedział Tetsuya Mizutani.

Czytaj też: ZŁE wieści na temat koronawirusa! Powróci z JESZCZE większą siłą już w…

Źródło: Super Express

Zdjęcia: Pixabay

Komentarze

Komentarze