Atak na ukraińskiego pracownika w Biedronce w Krakowie. Zobacz!

27 czerwca w Biedronce w Krakowie klient zaatakował pracownika sklepu.

Mężczyzna chciał zrobić w Biedronce zakupy, a pracownik zwrócił mu uwagę, że kupujący powinien mieć maseczkę. Do zdarzenia doszło o 18:25  przy ul. Okulickiego 51 w Krakowie. Obecnie poszukiwany jest agresywny klient sklepu.

 

O zdarzeniu poinformował Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który na swoim profilu zamieścił nagranie ze zdarzenia. Atak miał charakter werbalny. Zgodnie z art. 257 Kodeksu Karnego jest to przestępstwo:

 

Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

 

Na video słyszymy:

 

Ukrainiec, k**wa je***ny! On będzie, k**wa u nas w Polsce k**wa rządzi k**wa!
k**wa kto ma wejść, a kto ma nie wejść.
Co k**wa jeb***ci wszyscy jesteście?

 

Poniżej nagranie ze zdarzenia. Osoby, które rozpoznają mężczyznę proszone są o kontakt mailowy omzrik@gmail.com, lub telefoniczny 572932323.

 

Polecamy: Gdańsk: Wściekły rowerzysta zaatakował nastolatków. Zobacz!

 

CZY ROZPOZNAJESZ TEGO MĘŻCZYZNĘ?"Ukrainiec, k**wa je***ny! On będzie, k**wa u nas w Polsce rządzi!" – krzyczał mężczyzna do pracownika sklepu, który poprosił go o założenie maseczki na twarz. Zgodnie z obowiązującymi przepisami.Zdarzenie miało miejsce dzisiaj o 18:25 w sklepie Biedronka przy ul. Okulickiego 51 w Krakowie. Składamy zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa z art. 257 kk. Jeżeli rozpoznajesz agresywnego mężczyznę daj znać: omzrik@gmail.com, lub 572932323. Zapewniamy anonimowość.Dzisiaj namierzyliśmy już napastnika z gdańskiego autobusu, jego dane przekazaliśmy policji. Jesteśmy skuteczni, wielu agresywnych ksenofobów przekonało się o tym. ________Wspieraj nasze działania:zrzutka.pl/omzrik

Gepostet von Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych am Samstag, 27. Juni 2020

 

fot. screen https://www.facebook.com/osrodek.monitorowania

Komentarze

Komentarze