Jest PRZEŁOM! ZAPOBIEGA ZAKAŻENIU COVID-19 bez skutków ubocznych

Naukowcy z dwóch ośrodków badawczych dokonali odkrycia, które może stanowić przełom. Chodzi o przeciwciała, które neutralizują koronawirusa.

To badacze z Uniwersytetu w Utrechcie i z firmy Harbour BioMed. Wyniki ich pracy można przeczytać na łamach “Nature Communications”.

Odkryli oni przeciwciało, które przeciwdziała rozwojowi COVID-19 w organizmie. Neutralizuje go, nim zacznie wyrządzać szkody. Chodzi o całą grupę wirusów typu SARS, w tym aktualnie siejący spustoszenie na świecie koronawirus. Badacze mówią o przełomie.

Zobacz: Ujawnił PRAWDZIWEGO PRODUCENTA COVID-19! Do dziś żyłeś w kłamstwie

Jak naukowcy z tych ośrodków dokonali odkrycia? Sprawdzali, jak przeciwciała skuteczne w walce z epidemią w 2002 i 2003 roku zachowują się po kontakcie z komórkami człowieka. Nie były to badania na ludziach, ale na zwierzętach. Myszy miały w DNA geny skorelowane z rozwojem chorób.

Przeciwciało, które ma celować w koronawirusa, zmienia przebieg zakażenia, pomaga usunąć wirusa i wspomaga układ immunologiczny osoby, która jest narażona na kontakt z COVID-19. To odkrycie to krok w kierunku badań mających na celu początek terapii koronawirusa.

Jak twierdzą badacze, odkryte przeciwciało i jego zastosowanie nie wiąże się ze skutkami ubocznymi. Dlaczego? Ponieważ jest “w pełni ludzkie”, nie pochodzi od zwierząt, które mogą lepiej przejść infekcję.

Zobacz też: Nieznany dziwny PATOGEN ATAKUJE! PORAŻAJĄCE ZDJĘCIA pacjentów

Źródło: o2
Źródło zdjęcia: pixabay

Komentarze

Komentarze