BANALNY ale jednocześnie SKUTECZNY sposób aby TWOJE DZIECKO jadło WARZYWA! Wystarczy …

Nie od dziś wiadomo, że ma  wpływ na rozwój dziecka oraz na wytworzenie bliskich więzi z matką. A ostatnie badania naukowców z Monell Chemical Senses Centre w Filadelfii dowodzą, że KARMIĄC dziecko PIERSIĄ wpływamy na jego późniejsze nawyki żywieniowe!

A wszystko zaczyna się od tego, co w czasie ciąży i późniejszego karmienia piersią zjada mama. Jeśli jej dieta jest bogata w warzywa, to dzieci do ich smaku przyzwyczajają się już w łonie matki, popijając płyn owodniowy a po urodzeniu pijąc mleko matki. Dlatego kiedy maluch zaczyna jeść stałe pokarmy, smaki warzyw nie będą już tak intensywne i dziecko chętniej będzie je spożywało.

„Doświadczenia zmysłowe każdego dziecka są wyjątkowe, ale smak ich pierwszego pożywienia, zaczynając od macicy, zależy od tego, co mama je”- powiedziała Julie Mennella, główny autor badań i biopsycholog w Monell Chemical Senses Center w Filadelfii.

Racjonalne odżywianie w czasie ciąży oraz w okresie karmienia piersią sprawia, że zapewniamy dziecku zdrowy rozwój. Dbajmy o to by była ona urozmaicona i bogata w warzywa i owoce, a nasze maluchy chętniej będą po nie sięgać w przyszłości.

źródło: independent.co.uk

zdjęcia: pixabay.com

KB

 

 

Komentarze

Komentarze