ODCHUDZA, odżywia, OCZYSZCZA. Stosuj raz w tygodniu

Nie trzeba stosować drastycznych diet i pocić się na siłowni, aby schudnąć. Wystarczy raz w tygodniu przestrzegać zasad diety owsianej. Pomoże pozbyć się zbędnych kilogramów i oczyści organizm z toksyn.

Zasady diety owsianej
W dniu kuracji jemy wyłącznie owsiankę. Do jej przygotowania potrzebujemy 6 łyżek płatków owsianych i 2 litrów (chudego) mleka. Należy je ugotować w płynie.

Dzielimy otrzymaną potrawę na 5 lub 6 porcji. Jemy je kolejno o godzinie 8, 11, 14, 17, 20. W trakcie podgrzewania porcji możemy dodać otręby (2 łyżki).

Taką kurację bezpiecznie możemy stosować tylko raz w tygodniu, ponieważ przygotowana owsianka dostarcza jedynie 800 kcal. Warto na ten dzień odstawić kawę na rzecz herbaty ziołowej i wody.

Efekty diety owsianej
W ciągu jednego dnia kuracji możemy zgubić 1 kilogram masy ciała. Poczujemy się lekko, brzuch będzie płaski.

Płatki owsiane podkręcają metabolizm. Oczyszczają organizm z produktów ubocznych przemiany materii. Na dodatek obniżają poziom złego cholesterolu we krwi, więc dbają o serce.

Owsianka dostarcza witamin i składników mineralnych — żelaza i magnezu. Jest źródłem błonnika, który zapewnia uczucie sytości na długi czas. Powinni ją też jeść diabetycy. Dlaczego? Płatki owsiane obniżają poziom glukozy we krwi.

Minusem diety owsianej może być monotonny jadłospis. Warto jednak zaznaczyć, że stosujemy ją tylko raz na jakiś czas.

Wypróbujesz ten sposób na utratę kilku zbędnych kilogramów?

Zobacz też: ODCHUDZA, odkwasza i ODTRUWA. To zasługa JEDNEGO składnika

Źródło: poradnikzdrowie.pl
Źródło zdjęcia: Instagram

Komentarze

Komentarze