Bolą Cię oczy? Często widzisz „jak przez mgłę”? Przeczytaj, jak w naturalny sposób poprawić wzrok

Współczesny styl życia wymaga od wielu z nas poświęcenia długich okresów uwagi na obiekty znajdujące się przed nami, takie jak ekrany komputerowe, książki i telewizory. Z biegiem czasu może to spowodować osłabienie widzenia.

Jeśli twój wzrok nie jest tak klarowny, jak dawniej, może po prostu potrzebować pomocy. Istnieje wiele sposobów, dzięki którym możesz naturalnie poprawić swój wzrok, wprowadzając proste zmiany w diecie, dodając suplementy do swojego codziennego trybu życia oraz chroniąc oczy przed uszkodzeniem przez słońce. Istnieją również codzienne ćwiczenia wzmacniające wzrok, które pomagają utrzymać mięśnie wokół oczu.

Wskazówki, jak poprawić wzrok

#Wypróbuj proste ćwiczenia oczu: Twoje oczy zawierają mięśnie, które wymagają regularnych ćwiczeń, aby pozostać w szczytowej formie. Co 30 minut skupiaj się na obiekcie w odległości przez 10 do 30 sekund. Pomoże to wzmocnić zdolność oczu fokusowania się na odległych obiektach.

#Odsuń ekran komputera:  Skoncentrowanie się na ekranie komputera przez dłuższy czas bez przerwy może powodować zmęczenie wzroku, niewyraźne widzenie i osłabienie mięśni oka. Upewnij się, że ekran komputera znajduje się co najmniej 45 cm od Ciebie i tuż poniżej poziomu oczu. Rób krótkie przerwy co 30 minut.

#Zmniejsz spożycie cukru: Dieta bogata w cukier powoduje wysoki poziom insuliny we krwi. Może to prowadzić do reakcji zapalnej w organizmie, która z czasem uszkadza komórki.

#Dieta: Wprowadź dietę bogatą w owoce i warzywa przeciwutleniające. Należą do nich pomidory, marchew i zielone liściaste. Jaja zawierają niewielkie ilości luteiny i zeaksantyny, co może pomóc w poprawie zdrowia oka. Staraj się jeść ryby dwa razy w tygodniu, ponieważ kwasy tłuszczowe omega 3 mogą pomóc zredukować suche oczy.

#Pij dużo wody: Jeśli Twoje oczy są zmęczone i napięte, może to oznaczać, że są odwodnione. Staraj się pić co najmniej 6 szklanek wody dziennie.

#Nie palić: Substancje chemiczne zawarte w papierosach powodują zwężenie naczyń krwionośnych, co zmniejsza przepływ krwi do oczu. Oznacza to, że oczy nie otrzymują odpowiedniego poziomu składników odżywczych.

#Chroń oczy : Światło słoneczne może uszkodzić siatkówkę i soczewkę oka. Zawsze zakładaj ciemne okulary na słońcu.

Suplementy wspomagające zdrowie oczu

Istnieje wiele suplementów dla zdrowia oczu , które mogą pomóc w przedłużeniu widzenia i zmniejszyć ryzyko związane z wiekiem chorób oczu, w tym:

#Luteina: Jest karotenoidem występującym naturalnie w oku, często przyjmowanym w postaci suplementu w celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia AMD.

#Borówka: Zawarte w nich silne przeciwutleniacze poprawiają krążenie krwi i mogą chronić oczy przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.

#Witaminy A, C i E: Te trzy przeciwutleniające witaminy są absolutnie niezbędne do utrzymania zdrowego wzroku.

DB

Źródło: simplysupplements.co.uk

Foto: pinterest.com

Komentarze

Komentarze