Bożena Dykiel już tego nie ukrywa. Bierze pół litra wódki i…

Bożena Dykiel (ur. 1948 r.) to popularna aktorka filmowa i teatralna.

Zadebiutowała w 1971 roku w filmie pt. Uciec jak najbliżej, a od tego czasu Bożena Dykiel grała w wielu znanych produkcjach. Między innymi Ziemia Obiecana, Brunet wieczorową porą, Dom czy Człowiek z Żelaza. W ostatnich latach aktorkę mogliśmy oglądać w serialu Plebania (2000-2006) a od 2003 w serialu na Wspólnej.

 

Bożena Dykiel pomimo dojrzałego wieku (w sierpniu skończy 72 lata), jest aktywna zawodowo i wydaje się być w dobrej formie. Gwiazda w rozmowie z „Kobietą i Życie” przyznała, że lubi ruch:

 

Uwielbiam godzinne marsze po okolicy, która jest pełna lasów. (…) Latem mam sporo gimnastyki w ogrodzie, ale zimą codziennie rano ćwiczę jogę.

 

Jeśli chodzi o dbanie o urodę, to aktorka ma nieco nietypowe metody. Codziennie stosuje masaż twarzy polegający na uciskaniu, szczypaniu i rozciąganiu.

Zdradziła też swój sekret dotyczący stosowania wódki! Aktorka wykorzystuje ją do pielęgnacji włosów i zdradza swój przepis:

 

Liście pokrzywy zalać 1/2 litra wódki, wlać do ciemnej butelki, postawić w kuchni, codziennie wstrząsnąć. Po 10 dniach mamy gotową miksturę do wcierania w skórę głowy. Włosy po takiej miesięcznej kuracji są mocne i zdrowe. Przy okazji wykonuję masaż głowy, gdzie mamy różne meridiany, których masowanie korzystanie wpływa na pamięć, ciśnienie, serce.

 

I faktycznie, pokrzywa stosowana jest do pielęgnacji włosów. Chętnie przecież kupujemy szampony z pokrzywą czy wyciąg z pokrzywy w tabletkach.

Zastanawiamy się tylko nad wonią, jaką może za sobą roznosić pani Bożena! 🙂

 

Zobacz też: To szok! Adam Małysz zdradził, jak wyglądał przebieg jego choroby!

 

fot. https://www.facebook.com/MyHeritage

Komentarze

Komentarze