Chcesz być FIT i mieć super FIGURĘ? Rób TO!!!

Często zdarza się, że pozwalamy sobie na zbyt wiele i przez to zaniedbujemy swoją sylwetkę. Dbanie o nią nie jest takie ciężkie. Wystarczy mieć silną wolę i przestrzegać ściśle określonych zasad. Dziś przedstawimy Wam kilka podstawowych, dzięki którym staniecie się fit szybciej, niż myślicie!

 

Jedz dużo warzyw

Jedzenie warzyw nie tylko wpływa dobrze na naszą sylwetkę, ale również zapobiega nowotworom oraz innym ciężkim chorobom. Warto mieć przy sobie mały pojemniczek, a w nim np. młodą marchewkę, paprykę lub świeżego ogórka.

 

Gdy uwielbiasz słodycze

Któż z nas nie kocha czekolady – to jest największy problem! Trzeba sobie uświadomić, że słodycze mają ogromną ilość kalorii i należy je jeść sporadycznie. Postaraj zamienić je na owoce. Pójdź na targ i kup świeże, pyszne produkty! Zrób sobie z nich pyszny deser, dodaj troszkę wanilii. To takie proste!

 

Nabiał to podstawa

Jedną z ważniejszych rzeczy jest to, że wapń wspomaga redukcję masy ciała. Zbyt często zapominamy o tym, że nabiał to podstawa i powinien być ważnym elementem naszej diety. To co? Jogurcik?

 

Nie pij gazowanego

Wyeliminuj ze swojej diety napoje gazowane, wszelkie soki w kartonach, gdyż jest w nich masa cukru. Zdrowy zamiennik? Ogranicz się do kawki, herbaty i wody. Próbowaliście kiedyś naparów ziołowych? Warto!

 

Trick psychologiczny

Nie wiem, czy wiedzieliście o tym, ale na zakupy lepiej jest wyskoczyć po zjedzeniu posiłku. Nigdy nie idźcie głodni do sklepu. W naszym mózgu dzieje się wtedy milion rzeczy i niestety – możemy się skusić na jakiś smakołyk, który nie powinien wystąpić w naszej diecie.

 

Zatem, jak widzicie, to nie jest takie ciężkie. Potrzeba chęci i silnej woli, a w kilka miesięcy odmienicie swoje życie!

 

 

źródło: polki.pl fot. pixabay.com

Komentarze

Komentarze