Chcesz mieć szczęśliwe dziecko? UNIKAJ TYCH 3 RZECZY!

Jak zatroszczyć się o to żeby nasze dziecko było szczęśliwe? Oczywiście każdy maluszek jest inny, ale jest kilka sposobów, które mogą ułatwić nam to osiągnąć. Dowiedz się czego powinniśmy unikać:

Zobacz też: Jak dbać o pierwsze ząbki naszego dzidziusia? Dowiedz się już teraz

Niech nie dorastają na siłę

Obecnie coraz częściej traktujemy nasze dzieciaki jako takich małych dorosłych. Nie powinny na siłę dorastać, chyba każdy z nas wie jak cenny jest okres dzieciństwa i jak często uciekamy do niego teraz myślami.

 

Nie dawaj zbyt wielu rzeczy na raz

Zasada, że im więcej tym lepiej nie działa w tej kwestii. Obdarowywane z każdej strony zabawkami dziecko ma później trudność z docenieniem miłych gestów. Często dochodzi do paradoksalnej sytuacji, bo chcąc okazać troskę sprawiamy, że dziecko ma już trochę tego dość. Przedmioty zaczynają tracić znaczenie, stają się tylko kolejnymi zabawkami upchniętymi na półkach. Ilość prezentów nie równa się ilości miłości, którą mamy do zaoferowania młodemu człowiekowi – należy o tym pamiętać!

 

Nie podawaj wszystkiego na srebrnej tacy

Jeśli wszystko będzie łatwe i nie będziemy stwarzać dzieciom możliwości do zrobienia czegoś samodzielnie, to później mogą mieć bardzo duże kłopoty. W momencie kiedy dziecko nie musi się o nic starać, albo uczyć się wykonywać pewne rzeczy, to niestety mało prawdopodobne będzie mogło liczyć samo na siebie. Jak wiemy bycie niezależnym to bardzo przydatna cecha w późniejszym życiu.

 

 

Nasza troska nie powinna być niekonstruktywna. Nie chodzi o to by zostawić dziecko samemu sobie i się nim nie interesować. Wręcz przeciwnie, powinniśmy zawsze być obok i dać mu do zrozumienia, że może na nas liczyć. W tym samym momencie warto jednak uczyć dziecka zaradności. Teraz, gdy ma nas obok, ma wszystko, ale co będzie kiedy nas zabraknie? Może pesymistyczne zakończenie, ale jakże prawdziwe!

 

 

Źródło: aleteia
Źródło zdjęcia: pixabay

Komentarze

Komentarze