Chcesz odnieść SUKCES? To rób to KAŻDEGO poranka! GIGANCI BIZNESU zdradzili nam swoje nawyki…

Jeśli chcemy być w czymś lepsi, to najlepszym sposobem jest podpatrywanie osób, które są już na tym poziomie do którego dążymy. Jeśli chcemy lepiej grać na gitarze, możemy na przykład obserwować profesjonalistów lub wziąć lekcje od nauczyciela. Jeśli chcemy odnieść sukces w biznesie, powinniśmy wziąć udział w seminarium ekspertów w tej dziedzinie i postępować zgodnie z ich sugestiami.

Co zrobić aby odnieść sukces w życiu? Szukając uniwersalnych sposobów na osiągnięcie sukcesu, badania wykazały, że istnieje pewien schemat, według którego ludzie sukcesu każdego ranka…

  1. Ćwiczą

Aktywność fizyczna jest wskazana o każdej porze dnia, lecz badania wykazują, że właśnie osoby, które podejmują się jej z rana zazwyczaj są bardziej systematyczne i, przyzwyczajone do porannego rytuału, rzadziej szukają wymówek. Dodatkowo ćwiczenia o poranku dają nam zastrzyk pozytywnej energii na cały dzień!

2. Jedzą śniadanie

Jedzenie zdrowego śniadania „budzi” nasz metabolizm, co powoduje, że lepiej funkcjonujemy przez cały dzień i unikamy napadów głodu. Udowodniono również, że jedząc zdrowe śniadanie mamy większą szansę na wybieranie zdrowszych potraw przez resztę dnia.

3. Ustalają sobie cele na dany dzień

Ludzie sukcesu wykorzystują poranki, zanim dzień nabierze szaleńczego tempa, na zastanowienie się co chcą w danym dniu osiągnąć. Robią to czasami przygotowując listę rzeczy do zrobienia lub wyobrażając sobie cel, który chcą osiągnąć pod koniec dnia. Pomaga to zmotywować się do działania i uniknąć niepotrzebnych rozproszeń.

 

4. Zajmują się najtrudniejszymi zadaniami na początku 

Jako, że szczyt naszej energii zazwyczaj przypada na godziny przedpołudniowe, warto wykorzystać właśnie ten czas na zajęcie się najcięższymi zadaniami. Załatwimy to, to później będzie z górki!

5. Nawiązują kontakt z innymi

Ważne jest aby dzień zacząć od interakcji z innymi. Czy to pocałunek na pożegnanie z partnerem, uściśnięcie dziecka czy śniadanie z przyjacielem. Pozytywny kontakt nawiązany z rana z życzliwą osobą redukuje nasz poziom stresu na resztę dnia.

 

6. Wstają wcześniej

Wstawanie godzinę lub dwie wcześniej „rozciąga” nam dobę i daje cenny dodatkowy czas na uprawianie sportu, pobycie samemu ze swoimi myślami i zrobieniu planu działań. Poza tym, wstając wcześniej mamy poczucie, że już osiągnęliśmy pierwszy sukces, co motywuje nas do starania się o kolejne w dalszej części dnia.

 

7. Skupiają się na dniu dzisiejszym

Nie ma co się martwić wydarzeniami dnia poprzedniego i żyć przeszłością. To tylko nas niepotrzebnie rozprasza i nie pozwala się w pełni skupić na wyzwaniach, jakie stawia przed nami dzień dzisiejszy. Pamiętaj o tym, żeby żyć w teraźniejszości!

 

MG

 

Komentarze

Komentarze