Chcesz spalić tkankę tłuszczową? Sięgnij po ten POPULARNY OWOC! Jest niezawodny w leczeniu nadwagi

Ananasy to soczyste owoce o żółtym miąższu i charakterystycznej twardej skórce. Charakteryzują się bardzo słodkim smakiem. Czy zatem można spożywać je na diecie? Bez obaw, w składzie ananasa znajdziemy mnóstwo związków, które wpływają dobroczynnie na nasz organizm i wspomagają spalanie tkanki tłuszczowej.

W tych pysznych egzotycznych znajduje się się dobroczynny błonnik. Mimo, że nie jest on trawiony przez organizm, wpływa bardzo korzystnie na pracę przewodu pokarmowego. W połączeniu z wodą pęcznieje w żołądku, powodując u człowieka uczucie sytości. Błonnik wspaniale wpływa na perystaltykę jelit, ułatwiając defekację. Wchłania substancje toksyczne znajdujące się w organizmie, a także znacznie obniża poziom cholesterolu.

„Owocostan ananasa zawiera liczne związki. Należą do nich: cukry, kwasy, wanilina, witamina C, błonnik i bromelina. Ten ostatni związek jest bardzo wartościowy i interesujący dla osób chcących lub już odchudzających się. Bromelina znajduje się zarówno w owocostanie ananasa jak i w jego łodygach. Jest to glikoproteina, ułatwiająca trawienie białek, tłuszczy oraz skrobi. Ponadto działa przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo. Dzięki pomocy w trawieniu, bromelina ułatwia przemianę materii”- czytamy na jednym z popularniejszych portali o zdrowiu.

Świeże ananasy nie tylko są zdrowe, ale i smaczne! Trenerzy personalni polecają je osobom, które chciałyby zrzucić nieco zbędnego tłuszczyku, wszystko przez zawarte w nich składniki: bromelinę i biotynę. W 100 gramach ananasa znajduje się około 80 gram wody!

Zobacz też: Twój PROBLEM to OPONKA na brzuchu? Oto 8 skutecznych sposobów by z nią WALCZYĆ!

Źródło: poradnikzdrowie.pl

Źródło zdjęcia: pexels.com

Komentarze

Komentarze