CHCESZ wrócić do formy po PORODZIE? Spróbuj TEJ diety!

Każda z nas bardzo szybko po porodzie, chce wyglądać szczupło i zdrowo.

Presja działająca na kobiety po porodzie jest bardzo duża. Dodatkowo podsycają ją jeszcze gwiazdy, które zaraz po urodzeniu prezentują nienaganną sylwetkę. Jak to osiągnąć?

 

„Po” zaczyna się „przed”

Zacznijmy od tego, jaka była Twoja forma przed porodem i przed ciążą. Czy przed ciążą miałaś prawidłową wagę, czy byłaś aktywna fizycznie? Czy też może miałaś nadwagę i unikałaś sportu? Druga sprawa, to jak przebiegała ciąża. Czy w jej trakcie mogłaś ruszać się, ćwiczyć? Czy może przybrałaś na wadze więcej niż przewiduje norma (czyli powyżej 15 kg)?

Mające te odpowiedzi, sama ocenisz, czy w Twoim przypadku chodzi tylko o „dojście do siebie”, czy też masz wiele nadprogramowych kilogramów do zrzucenia – bez względu na to czy zyskałaś je w czasie ciąży czy przed. Jak zatem odchudzać się po porodzie?

 

Dieta po porodzie

Odchudzanie po porodzie  to delikatna sprawa. W okresie 6 tygodni po urodzeniu dziecka nie powinnaś stosować żadnych diet odchudzających, bo jest to czas regeneracji organizmu. Co oczywiście nie oznacza, że możesz jeść, co chcesz. Wręcz przeciwnie! To właśnie w tym czasie powinnaś stosować zdrową, pełną warzyw i owoców dietę oraz jeść 5 posiłków dziennie. Zdrowa dieta na co dzień  jest bardzo ważna dla regeneracji organizmu młodej mamy.

fot. fitnesscatering

Kiedy na dietę?

Kobiety szczupłe bardzo często w krótkim okresie od porodu, wracają do dawnej wagi i figury. Gdyby jednak tak się nie stało i nadal będziesz mieć nadprogramowe kilogramy, to po okresie połogu możesz myśleć o odchudzaniu. Jeśli jednak jesteś mamą karmiącą piersią, to w żadnym wypadku nie wolno stosować restrykcyjnych diet, czyli takich które przewidują dzienną kaloryczność na poziomie 1000 czy 1300 kcal.

Zakłada się, że kobieta karmiąca powinna dostarczać sobie dziennie ok 600 kcal więcej niż dotychczas. Przykładowo: 30-latka, mająca 165 cm. wzrostu i 60 kg wagi powinna spożywać ok 1800 kcal. Jeśli karmi, do tej liczby dodajemy 600, co daje nam 2400 kcal dzienne. Jak jednak pokazuje praktyka, sporo mam, w okresie karmienia nie je więcej i dzięki temu chudną, a jednocześnie mają pokarm. Jednak jest to kwestia indywidualna. Zatem poważniejsze odchudzanie lepiej zacząć już po zakończeniu karmienia.

 

Start diety – koniec zachcianek

Ciąża i okres bezpośrednio po porodzie, to czas gdy wiele z nas folguje sobie z jedzeniem. Mamy ciążowe zachcianki, które nie zawsze są zdrowe, a po porodzie też chcemy sobie dogodzić po doznanych trudach. Nadchodzi jednak moment, gdy ostatecznie decydujemy się na odchudzanie.

fot. fitnesscatering

Młoda mama często nie ma możliwości, by samodzielnie komponować dietę, liczyć kalorie i przygotowywać sobie aż 5 posiłków. Warto wtedy skorzystać z cateringu dietetycznego, który gwarantuje zdrowe odchudzanie  i bezboleśnie pozwoli przetrwać nam dietę. A dlaczego bezboleśnie? Ponieważ przy 5 posiłkach nie będziesz czuć głodu, a w menu znajdują się też słodkości.

 

Dieta i…?

Oczywiście sama – stosowana przez pewien czas – dieta nie wystarczy, by trwale schudnąć. Najważniejsze jest, by nabrać zdrowych nawyków jeśli chodzi o odżywianie. A dodatkowo być aktywną fizycznie. Na początek, po porodzie wystarczą spacery. Później stopniowo można włączać pływanie, rower, fitness czy bieganie i tak dojść do formy. Jeśli gwiazdy to potrafią, to Ty też!

 

fot. fitnesscatering.com.pl

Komentarze

Komentarze