Odchudzając się w ten sposób, nabawisz się NIEDOBORÓW. Eksperci wybrali NAJGORSZĄ DIETĘ 2018

Jak co roku przedstawiciele National Institute of Health przyjrzeli się zasadom popularnych diet odchudzających (wśród mieszkańców wszystkich krajów). Przeanalizowali aż 38 sposobów odżywiania. Wyłonili spośród nich te najlepsze, które można zarekomendować osobom, które chcą zdrowo jeść i schudnąć, jak i te, których nie należy praktykować. Która z nich zajęła miejsce pierwsze?

Specjaliści zaznaczają, że najlepsza i najzdrowsza dieta to taka, która zakłada zmianę złych nawyków żywieniowych na dobre na stałe i wyeliminowanie wysoko przetworzonych produktów spożywczych. Najgorsze zaś są te diety, które zmuszają do usunięcia z jadłospisu całych grup produktów. Może to doprowadzić do niedoborów witamin i składników mineralnych.

Oto wyniki raportu na temat najlepszych diet na rok 2018.

W trakcie analizy diet na odchudzanie dietetycy wzięli pod uwagę takie czynniki jak wartość odżywcza i bezpieczeństwo ich stosowania. Dla ekspertów ważne też było to, czy są one skuteczne, a także fakt, czy chronią przed takimi schorzeniami, jak np. cukrzyca.

Na miejscu pierwszym uplasowała się dieta DASH. Ten sposób odchudzania stanął na podium już po raz 8. z rzędu. Na czym on polega? Autorzy tej diety zalecają wprowadzić do menu duże ilości owoców, warzyw i pełnoziarnistych produktów. Jednocześnie musimy wyeliminować cukry i czerwone mięso (albo znacząco zmniejszyć ich spożycie).

Jako najgorsze diety 2018 r. dietetycy uznali m.in.: popularną wśród gwiazd Hollywood dietę ketogeniczną i dietę Whole30. Pierwsza z nich zakłada zrezygnowanie ze spożycia węglowodanów, ograniczenie obecności białek w menu na rzecz tłuszczów.

Natomiast na diecie Whole30 trzeba zupełnie wyeliminować takie produkty spożywcze jak alkohol, zboża, cukier, nabiał i rośliny strączkowe.

TOP 5:
Dieta DASH
Dieta śródziemnomorska
Dieta fleksitariańska
Dieta Strażników Wagi
Dieta MIND

Najgorsze trzy diety roku 2018:
Dieta ketogeniczna
Dieta Dukana
Dieta Whole30

Źródło: usnews.com
Źródło zdjęcia: pixabay.com

Komentarze

Komentarze