Mamy nie chorują! Przeczytaj, co robić gdy jednak dopadnie Cię przeziębienie!

Mówi się, że macierzyństwo to najcięższa praca, jaką kiedykolwiek pokochasz, ale to nie do końca prawda. Gdyby to była praca, mogłabyś wziąć dzień lub dwa chorobowego w roku, prawda? Ale to, że nie chorujesz, nie oznacza, że ​​nie zachorujesz. A Twoja rodzina i gospodarstwo domowe muszą nadal trwać, nawet jeśli masz katar.

Oto, jak ułatwić Ci trudny czas w chorobie:

  1. Po pierwsze: wezwij pomoc

Jest to o wiele trudniejsze niż powinno być. Czujesz się prawie jakbyś przyznała się do porażki, prawda? Ale tak nie jest. Prośba o pomoc nie jest oznaką słabości, jesteś chora! Tak, nawet jeśli czujesz, że to nie jest nagły wypadek, jeśli jesteś chora, musisz odpocząć. Pomyśl o tym: im więcej odpoczniesz, tym szybciej poczujesz się lepiej, i wcześniej wrócisz do 100% aktywnej mamy. Zadzwoń do swojej mamy, do teściowej, ciotki lub dobrego przyjaciela, który pomoże Ci pilnować swoich dzieci podczas drzemki, to będzie tego warte!

  1. Idź do lekarza

Tak, nawet jeśli nie jest to nagły przypadek. Samodzielna diagnoza może być w porządku, ale profesjonalista będzie mógł dokładnie powiedzieć, co jest nie tak i jak poprawić Twój stan tak szybko, jak to możliwe. Nie zostawiłabyś chorujących dzieci, tylko zabrała je do lekarza, prawda? Dbaj o siebie. Po pójściu do lekarza, wykonaj to, co Ci zalecił. Nawet jeśli jest to po prostu „więcej odpoczywaj” lub „nie używaj tyle głosu”. Hej, po to poszłaś pomoc, prawda?

  1. Bądź przygotowana

Zawsze przechowuj w zamrażarce kilka łatwych do podgrzania posiłków, które możesz po prostu włożyć do piekarnika, gdy jest czas obiadu. Najlepiej, oczywiście, domowe i zdrowe mrożone posiłki. Ale jeśli nie masz czasu ani siły, Twoja rodzina przetrwa jedzenie paluszków rybnych przez jeden dzień.

  1. Poproś tatę, aby pomógł

Jeśli nie jesteś w najlepszej formie, nie wykonujesz wszystkich prac domowych i Twój dom może to odczuć. Zidentyfikuj najważniejsze zadanie ze swojej listy i najmniej ważne zadanie na liście męża. Może zaniedbać swoją pracę, aby ukończyć Twoją. Wkrótce wszystko wróci do normy, możesz sobie pozwolić na drzemkę.

DB

Źródło: inamommysworld.com

Foto: i.ytimg.com

 

Komentarze

Komentarze