Cierpisz na bezsenność? Oto 5 rzeczy, które możesz zrobić, gdy nie możesz zasnąć!

Istnieje wiele powodów, dla których nie możesz zasnąć. Najczęstszym z nich jest stres, który towarzyszy ci każdego dnia. Kiedy
jesteśmy niewyspani, w ciągu dnia stajemy się senni, zmęczeni i drażliwi. Nie jesteśmy w stanie wykonać nawet prostych zadań, a to z kolei może prowadzić do kolejnej stresującej i bezsennej nocy.

Jednak, stres nie jest jedynym powodem bezsenności. Jesteś spokojna, szczęśliwa i nie masz żadnych problemów, ale nadal masz trudności z zasypianiem? Czasem nie możemy zasnąć zupełnie bez powodu.

Inną przyczyną bezsenności jest nieregularne chodzenie spać. To ważne, aby budzić się i zasypiać o tej samej porze każdego dnia. Nieregularne godziny snu mogą bowiem prowadzić do przewlekłej bezsenności.

Jeśli od czasu do czasu nie możesz zasnąć i nie wiesz, co zrobić, aby to zmienić, oto 5 wskazówek, których należy przestrzegać.

1. Zacznij prowadzić pamiętnik

Weź do ręki notes i zacznij spisywać w nim swoje zmartwienia, kłopoty i problemy. Jest to dobry sposób, aby przestać o nich myśleć. Po zapisaniu ich, pomyśl o najszczęśliwszych chwilach w swoim życiu. Zapisz je. Teraz napisz 10 rzeczy, za które jesteś wdzięczna w swoim życiu. Myślenie i pisanie o szczęśliwych rzeczach może pomóc zasnąć szybciej, lepiej spać i obudzić się bardziej szczęśliwym w godzinach porannych.

Jeśli pisanie dziennika nie jest dla ciebie, weź kartkę i zacznij pisać jakieś szczęśliwe i ciekawe krótkie historie. Niektórzy ludzie twierdzą, że pomaga im to walczyć z bezsennością.

Prowadzenie pamiętnika ma wiele wspaniałych korzyści. Może pomóc zmniejszyć poziom stresu, pozbyć się negatywnych myśli, znaleźć lepsze rozwiązanie problemu, a nawet – zobaczyć bardziej pozytywne rzeczy w swoim życiu.

2. Medytacja

Medytacja jest w dzisiejszych czasach bardzo popularna. Jest to jeden z najlepszych sposobów radzenia sobie ze stresem, lękiem i depresją. Medytacja jest także wykorzystywana do zapobiegania i zwalczania zaburzeń snu. Pomaga uspokoić umysł i ciało. Z pewnością pomoże ci zasnąć i przespać całą noc.

zasnąć
Pixabay

3. Czytanie książki

Czytanie w łóżku jest popularnym i skutecznym sposobem, aby szybciej zasnąć. 20 minut czytania sprawi, że staniesz się senna i zaśniesz, nawet tego nie zauważając. Jeśli jesteś miłośniczką książek, unikaj czytania ciekawych i ulubionych pozycji, bo może to się skończyć tym, że będziesz czytać przez całą noc. Niektórym w walce ze stresem i bezsennością pomaga uczenie się na pamięć poezji.

4. Pobaw się ze swoim zwierzakiem

Kiedy nie możesz zasnąć, pobaw się ze swoim kotem lub psem. W ciągu dnia zazwyczaj nie mamy czasu, aby zająć się swoim pupilem, ale w godzinach wieczornych, kiedy nie możemy zasnąć, warto wykorzystać wolny czas. Zabawa z ukochanym zwierzakiem pomaga się zrelaksować, pozbyć się negatywnych myśli, zwalczyć stres i lepiej spać.

5. Unikaj korzystania z telefonu

Jedną z najważniejszych rzeczy, o których należy pamiętać, jest unikanie drzemki pod koniec dnia, oglądania telewizji, sprawdzania e-maili oraz wchodzenia na portale społecznościowe. Ponadto, należy unikać wszelkich konfliktów z członkami rodziny. Jeśli to możliwe, należy również wyłączyć w godzinach wieczornych telefon, lub zrobić to przed snem.

Czytaj też: Są przyczyną bezsenności. Co najmniej 3 godziny przed snem upewnij się, że…

Źródło: Womanitely.com

Zdjęcia: Pixabay

Komentarze

Komentarze