Czy warto kupować UŻYWANE rzeczy dla dziecka? UWAŻAJ na…

Istnieje spora część rodziców, którzy zamiast nowych, drogich rzeczy, wolą kupować dla swoich dzieci produkty, które były już używane przez kogoś innego. Na co należy zwrócić uwagę podczas kupowania takich rzeczy? Czy powinno się je w ogóle kupować?

W sieci dostępnych jest wiele serwisów, które oferują używane rzeczy dla dzieci – od ubranek, przez zabawki, po różne sprzęty. Zdaniem wielu osób, to o wiele lepsza opcja niż kupowanie drogich rzeczy w sklepie. Jednak nawet jeśli cena takich produktów jest kusząca, istnieje kilka rzeczy dla dzieci, których pod żadnym pozorem nie powinno się kupować z drugiej ręki!

Głównym powodem, dla którego wiele osób rezygnuje z kupowania artykułów używanych dla dzieci, są nieustannie zmieniające się standardy bezpieczeństwa.

Don Huber, dyrektor ds. Raportów bezpieczeństwa produktów, stwierdził: „Normy bezpieczeństwa stale się zmieniają, a producenci stale ulepszają swoje produkty dla niemowląt i małych dzieci, aby były one coraz bezpieczniejsze”.

To właśnie dlatego powinniśmy zwrócić uwagę na używane zabawki, wózki i siedzenia samochodowe dla dzieci, które mogą już nie spełniać wymaganych zasad bezpieczeństwa, które posiadają nowsze modele. Tak samo, jak powinniśmy zwrócić uwagę na zużyte łóżeczka, które mogą doprowadzić do obrażeń.

Nowszy sprzęt jest prawie zawsze bezpieczniejszy” – twierdzi Huber.

Czytaj też: Prawda wyszła na jaw! Rodzice mają tendencję do faworyzowania…

używane
Unsplash

Dlaczego należy szczególnie uważać na foteliki samochodowe?

Kupowanie używanego fotelika samochodowego nie jest bezpieczne, ponieważ tak naprawdę nie wiesz, czy nie ma on na koncie wypadku. Niektórzy sprzedawcy mogą twierdzić, że fotelik jest „wolny od wypadków”, ale nawet najdrobniejsze zderzenie z innym autem liczy się jako wypadek. Musisz także uważać na datę ważności, ponieważ sprzedawcy z łatwością potrafią sfałszować zdjęcie umieszczone w internecie.

Mieszanki mleczne, materace, laktatory…

Inne artykuły dla niemowląt, których nie powinno się kupować z drugiej ręki, to:

  • mieszanki mleczne dla niemowląt
  • materace do łóżeczka
  • laktatory
  • smoczki

Wszystkie te przedmioty uważa się za niebezpieczne w użyciu, ponieważ nie ma gwarancji, że nie zostały one skażone. Mieszankę dla niemowląt należy przechowywać w określonej temperaturze, aby dziecko mogło bezpiecznie ją pić. Trzeba też pamiętać, żeby każdy otwarty pojemnik spożyć w ciągu 30 dni.

Jeśli ktoś przypadkowo zostawi taką mieszankę w samochodzie na noc lub przechowa ją na półce obok piekarnika, formuła ta straci składniki odżywcze. Sprzedawca może powiedzieć, że ma trzymał ją w bezpiecznym miejscu. Ale wcale nie musi to być prawdą!

Materace łóżeczkowe, nawet te z pokrowcem na materac, mogą zawierać bakterie i pleśń. Może to wpłynąć niekorzystnie na zdrowie twojego dziecka.

Używane laktatory także wiążą się z ryzykiem, ponieważ nigdy nie wiemy, jak dokładnie były one czyszczone przez poprzednią właścicielkę, co może zanieczyścić mleko matki. Jeśli zaś chodzi o smoczki, zużyte smoczki powinny zostać wyrzucone po trzech miesiącach użytkowania, więc jeśli ktoś próbuje sprzedawać stare smoczki online, po prostu ich nie kupuj!

Czytaj też: Matka kupiła córce lalkę. Była W SZOKU, kiedy zajrzała pod sukienkę!

używane
Unsplash

Źródło: Babygaga.com

Zdjęcia: Unsplash

Komentarze

Komentarze