Dlaczego to mężczyźni popełniają częściej samobójstwa?

Helene Schumacher w swoim artykule dla BBC zastanawia się dlaczego to właśnie mężczyźni częściej popełniają samobójstwa. Ze statystyk wynika, że wskaźnik odbierania sobie życia przez nich jest kilkukrotnie wyższy od tego, który dotyczy kobiecych samobójstw. Zastanawiającym faktem jest jednak to, że na całym świecie to płeć piękna przoduje w diagnozie z depresją i próbami samobójczymi. Dlaczego więc to mężczyźni częściej decydują się odebrać sobie życie?’

Zobacz też: Leczyli chłopca na SCHIZOFRENIĘ, okazało się, że miał… chorobę kociego pazura!! Koniecznie się sprawdź!

 

Próby samobójcze, a samobójstwa. Kobiety często w swoich podejściach nie są aż tak skuteczne, jak mówi Schumacher: „Metody mężczyzn są bardziej agresywne”, a tym samym fakt odebrania sobie życia staje się pewniejszy. Z badań wynika także, że mężczyźni są bardziej nastawieni na ukończenie pewnych zamierzonych celów i jak sobie coś założą, to doprowadzą to do końca..

 

 

Przez lata wpajane nam było, że mężczyźni muszą być silni i nie mogą się poddawać. Za sprawą tego ciężko jest im mówić o swoich problemach, o tym, że sobie nie radzą. Bo nie radzić sobie oznacza przecież być słabym – być złym mężczyzną. Kobiety mają w tej kwestii łatwiej, bo częściej są w stanie przyznać, że mają jakiś kłopot. Nie powinniśmy się więc dziwić, że mężczyźni rzadziej odwiedzają lekarza w celu odbycia terapeutycznej rozmowy – co często mogłoby być zbawienne.

 

 

Kolejnymi czynnikami, które bardzo wpływają na samoocenę są pieniądze i rodzina. Zwykle to mężczyźni bardziej zajmują się finansami, albo uważają, że to oni powinni w głównej mierze za nie odpowiadać. Z zebranych danych wynika, że wskaźnik samobójstw wzrasta wraz z bezrobociem. Z badań przeprowadzonych w 2015 roku wynika, że na każdy 1% wzrost bezrobocia, poziom samobójstw podnosi się o 0,79%.

 

 

Nie powinniśmy w żaden sposób bagatelizować tego jak się czujemy, nieważne czy jesteśmy kobietami czy mężczyznami.

 

 

Źródło: bbc
Źródło zdjęcia: pixabay

Komentarze

Komentarze