Dramatyczny apel ONZ. „Zginą przez to SETKI TYSIĘCY dzieci!”

Pandemia pandemią, a jej skutki to już drugorzędna, ale równie istotna sprawa. Jak donosi ONZ, z powodu epidemii koronawoirusa, a dokładnie jej skutków dla światowej gospodarki, śmierć mogą ponieść nawet setki tysięcy dzieci!

Najnowszy raport ONZ

Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) opublikowała przed kilkoma dniami raport dotyczący sytuacji ekonomicznej na świecie. Zdanem autorów, jeszcze w 2020 roku z powodu następstw związanych z pandemią koronawirusa, zginą setki tysięcy dzieci!

Czytaj też: Tak wygląda REANIMACJA pacjenta UMIERAJĄCEGO na COVID-19! (Wideo tylko dla osób o mocnych nerwach!)

dzieci
Pixabay

Dlaczego?

Zdaniem ekspertów z ONZ, rozprzestrzeniająca się na całym świecie pandemia, spowodowała ogromny kryzys gospodarczy. Wiele osób straciło pracę lub stanęło w obliczu zmniejszenia dochodów. Kryzys ten najmocniej uderzy w rodziny żyjące w skrajnym ubóstwie. Zdaniem organizacji jest ich aż 386 milionów! To właśnie przez wzgląd na trudną sytuację takich rodzin, eksperci z ONZ obawiają się, że jeszcze w tym roku dojdzie do śmierci setek tysięcy dzieci.

„Zawirowania ekonomiczne, jakich doświadczają rodziny w wyniku globalnego pogorszenia koniunktury gospodarczej, mogą spowodować setki tysięcy dodatkowych zgonów dzieci w 2020 r., w ciągu jednego roku odwracając ostatnie 2–3 lata postępu w zmniejszaniu umieralności niemowląt” – cytuje treść raportu ONZ „Fox News”.

Przedstawiciele ONZ bardzo ubolewają na faktem, że przez kryzys może zacząć umierać coraz więcej niemowląt. Warto dodać, że w ciągu ostatnich lat umieralność niemowląt z roku na rok spadała.

Czytaj też: Bill Gates WIE COŚ o szczepionce przeciw COVID-19! Ujawnił SZOKUJĄCĄ informację!

Źródło: O2

Zdjęcia: Pixabay

Komentarze

Komentarze